• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Miasto nalicza kary umowne wykonawcy DK22

24 maja 2023, 15:35, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Rozbudowa DK22 w Gorzowie powinna zostać rozbudowana do 10 maja, ale ten termin nie został dotrzymany i prace cały czas trwają. Jak podkreślają władze Gorzowa, wykonawca prowadzi prace po terminie i miasto nalicza kary umowne za każdy dzień zwłoki. Według najnowszych informacji droga powinna być gotowa w drugiej połowie czerwca.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 zajmuje się firma Budomex S.A., która obecnie prowadzi mediacje z Urzędem Miasta w sprawie dopłaty kilkunastu milionów złotych do kontraktu. Według pierwotnego terminu inwestycja miała być gotowa do stycznia 2022 roku, ale ten termin był kilkukrotnie przekładany.

Według ostatniego aneksu do umowy inwestycja powinna być gotowa do 10 maja, ale ten termin również nie został dotrzymany i roboty wciąż trwają. Obecnie prowadzone są prace na rondzie Gdańskim oraz na nowo wybudowanym rondzie na skrzyżowaniu ul. Walczaka i -Fieldorfa Nila. Dlatego też podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 24 maja, radny Piotr Wilczewski dopytywał się o termin zakończenie prac. Warto podkreślić, że nowy aneks do umowy nie został podpisany.

- W dokumentach widnieje cały czas data 10 maja. Kiedy jest zatem nowy termin zakończenia prac na drodze krajowej nr 22? - pytał się radny Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Władze Gorzowa naliczają kary umowne za opóźnienia przy rozbudowie DK22

Co na to władze Gorzowa? - Termin zakończenia prac, który wynikał z aneksu do umowy to 10 maja i ten termin minął. W tej chwili wykonawca realizuje wszystkie prace po terminie. Oczywiście im szybciej je zakończy, tym lepiej nie tylko dla mieszkańców, ale i dla niego. Za każdy dzień poza terminem są naliczane kary umowne – komentował Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Kiedy więc zatem zakończy się rozbudowa DK22, jakie kary będzie musiał zapłacić wykonawca oraz od kiedy będą kursować tramwaje? Zgodnie z zapisami umowy, kara wynosi 12 tys. zł za każdy dzień zwłoki. Jednak patrząc na to, jaki zakres prac został zrealizowany, można się spodziewać, że kara będzie niższa.

Według najnowszych zapowiedzi wykonawcy, wszystkie prace powinny zakończyć się w drugiej połowie czerwca 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości