• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Torowisko gotowe od dawna. Kiedy ruszą tramwaje na Fieldorfa-Nila?

24 maja 2023, 17:35, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie nareszcie zbliża się do końca. Dlatego też pojawiają się pytania, kiedy pojadą tramwaje nowym torowiskiem na Walczaka w kierunku ul. Fieldorfa-Nila? Jak się okazuje, ma to nastąpić na urodziny miasta Gorzowa, czyli niespełna 3 lata od wstrzymania ruchu tramwajowego w tym miejscu.

Rozbudowa DK22 w Gorzowie powinna zostać zakończona do 10 maja, ale ten termin nie został dotrzymany i prace cały czas trwają. Jak podkreślają władze Gorzowa, wykonawca prowadzi prace po terminie i miasto nalicza kary umowne za każdy dzień zwłoki. Według najnowszych informacji droga powinna być gotowa w drugiej połowie czerwca.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 24 maja radny Piotr Wilczewski przy okazji terminu zakończenia prac na DK22 dopytywał się, kiedy w końcu tramwaje pojadą nowym torowiskiem na Walczaka. W końcu torowisko przeszło pomyślnie testy już w ubiegłym roku.

- Kiedy możemy spodziewać się uruchomienia tramwajów w kierunku ul. Fieldorfa-Nila? Będziemy czekać do lipca czy stanie się to wcześniej? - dopytywał się radny Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

- Jeżeli rozbudowa DK22 zostanie zakończona w drugiej połowie czerwca, a odbiory zostaną przeprowadzone do końca czerwca, wówczas tramwaje w kierunku ul. Fieldorfa-Nila będą mogły ruszyć na początku lipca. Torowisko i trakcja tramwajowa przeszły odbiory techniczne. Brakuje jeszcze tylko wiat przystankowych oraz balustrad na przystankach – komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Miasto planuje, że pierwsze tramwaje przejadą nowym torowiskiem w urodziny miasta, czyli w niedzielę 2 lipca 2023.

Warto przypomnieć, że tramwaje nie kursują w kierunku dawnej Silwany od października 2020 roku. Tym samym tramwaje wrócą na trasę po niespełna 3 latach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości