• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy prezydent Gorzowa dostanie wotum zaufania?

11 maja 2023, 15:55, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 24 maja gorzowscy radni zdecydują czy udzielą prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok. W dyskusji nad raportem o stanie miasta mogą wziąć również udział mieszkańcy.

W środę 24 maja odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa podczas której zostanie zaprezentowany raport o stanie miasta za 2022 rok. Dokument ma 216 stron i został podzielony na kilka działów tematycznych:sfera społeczna, demografia, bezpieczeństwo publiczne, ochrona zdrowia oraz pomoc społeczna.

- Ubiegły rok obfitował w zadania zlecone samorządom przez administrację rządową. Była to między innymi redystrybucja środków finansowych dla uchodźców, a także organizacja dystrybucji węgla wśród mieszkańców. Z obu tych zadań, w mojej ocenie, wywiązaliśmy się w stopniu bardzo dobrym. Rok 2022 minął, podobnie jak lata poprzednie, pod hasłem inwestycji, które mimo trudności związanych z rosnącymi kosztami konsekwentnie stanowią priorytet dla gorzowskiego samorządu. Miasto się zmienia. Ale jeszcze wiele przed nami. Wierze, że dzięki państwa wyrozumiałości i współpracy uda się osiągać kolejne cele, by Gorzów był jeszcze bardziej miastem spełniającym oczekiwania nas wszystkich - podkreśla na wstępnie raportu Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Raport o stanie miasta Gorzowa 2022. Czy prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki dostanie wotum zaufania?

Pełną wersję raportu o stanie miasta możesz przeczytać TUTAJ. Następnie po przedstawieniu raportu odbędzie się debata, w której udział mogą wziąć również mieszkańcy. Po debacie nad raportem, gorzowscy radni podejmą decyzję czy udzielą wotum zaufania prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu.

Po głosowaniu nad uchwałą w sprawie wotum zaufania, zostanie przedstawione sprawozdanie z wykonaniu budżetu miasta Gorzowa za 2022 rok. Jeżeli zostanie podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu, wówczas radni podejmą uchwałę w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok.

Udzielenie absolutorium oznacza, że prezydent dobrze zarządza miastem i w sposób prawidłowy wykonał budżet za poprzedni rok. Jacek Wójcicki jest prezydentem Gorzowa już drugą kadencję i swoją funkcję pełni od jesieni 2014 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości