• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy skarżą się na hałasującą w nocy zamiatarkę [film]

11 maja 2023, 08:00, Marcin Kluwak
fot. czytelnik Darek
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się na uciążliwy hałas w nocy, który powoduje maszyna do sprzątania ulic. Ich zdaniem zamiatarka zakłóca ciszę nocną i wyrywa ze snu. - Maszyna chodzi tak głośno, że nie można spać - podkreśla pan Darek, mieszkaniec Gorzowa.

Jak co roku w okresie wiosenno-letnim powraca problem uciążliwego hałasu w nocy, który powoduje maszyna do sprzątania ulic. Spółka Inneko RCS prowadzi prace przy mechanicznym oczyszczaniu dróg i chodników w okresie od kwietnia do października.

Dlatego też co jakiś czas do portalu gorzowianin.com docierają sygnały od mieszkańców Gorzowa, którzy skarżą się na uciążliwy hałas w nocy, który powoduje właśnie maszyna do sprzątania ulic. Gorzowianie podkreślają, że pojazd regularnie zakłóca ciszę nocną i budzi ich w nocy.

W środę 10 maja do naszej redakcji zgłosił się czytelnik Darek, który przysłał nagranie z nocnego sprzątania ulic na os. Górczyn w Gorzowie. Film został nagrany o godz. 3 w nocy w środę przy ul. Piłsudskiego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 13. - Jest godz. 3 w nocy, a od godziny maszyna firmy Inneko sprząta chodniki i ulice. Zamiatarka chodzi tak głośno, że nie można spać. No bez przesady – podkreśla czytelnik Darek.

Nie tylko pan Darek narzeka na zamiatarkę jeżdżącą po ulicach w godzinach nocnych. - Cisza na ulicach, ludzie w najlepsze śpią, bo rano większość idzie do pracy. A tutaj o godz. 2 w nocy pojawia się ona, hałasująca do granic możliwości zamiatarka. Pośród tej ciszy niesie się taki świst, że człowiek od razu się budzi – opisuje czytelniczka Magdalena, mieszkanka centrum Gorzowa.

Zarówno władze miasta, jak i spółka Inneko RCS przekonywała w ubiegłych latach, że „optymalne warunki do prowadzenia zamiatania mechanicznego występują w porze nocnej”. - Zamiatarki wykorzystywane do mechanicznego czyszczenia ulic są dopuszczone do ruchu i spełniają normy m.in. w zakresie emisji hałasu – komentowała w ubiegłym roku Jolanta Żelichowska z Inneko RCS. Ponadto firma Inneko RCS podkreślała, że nie ma takiej pory, aby sprzątanie ulic nie było dla kogokolwiek uciążliwe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości