• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Kończą budować rondo. Autobusy pojadą inną trasą

5 maja 2023, 08:38, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Do końca maja powinna zakończyć się rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. W poniedziałek 8 maja wykonawca inwestycji zabiera się za dokończenie prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa „Nila”. To oznacza, zamknięcie wyjazdu z ul. Fieldorfa "Nila" w ul. Walczaka oraz zmianę trasy linii autobusowej nr 124.

Pod koniec marca prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie zostały wstrzymane. Wykonawca inwestycji nie doszedł do porozumienia z miastem w sprawie dopłaty kilkunastu milionów złotych do kontraktu. Jednak po kilku dniach prace zostały wznowione, a władze Gorzowa rozpoczęły proces mediacji z firmą Budomex S.A. Aktualny termin zakończenia prac do końcówka maja 2023.

Wykonawca jest na ostatniej prostej przy rozbudowie DK22. Na drugiej nitce ul. Walczaka jest już wylany asfalt – chodzi o jezdnię w kierunku Różanek. Do ukończenia zostało jeszcze rondo na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa „Nila”, a także jezdnia na wysokości stacji paliw Orlen.

Rozbudowa DK22 w Gorzowie. Zamknięty wyjazd z ul. Fieldorfa „Nila”

W poniedziałek 8 maja wykonawca inwestycji zajmie się dokończeniem prac na rondzie przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa „Nila”. W związku z tym, do odwołania zostanie zamknięty wyjazd z ul. Fieldorfa „Nila” w kierunku ul. Walczaka.

Na czas prac zmieniona zostanie trasa jazdy linii autobusowej nr 124 w kursach wykonywanych do pętli Prefadom. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, autobusy linii 124 od skrzyżowania z ul. Kombatantów i Bora-Komorowskiego pojedzie ul. Szarych Szeregów do ul. Walczaka i ul. Walczaka do pętli Prefadom. Powrót dotychczasową trasą przez ul. Fieldorfa „Nila”.

Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: przy ul. Szarych Szeregów przed pawilonami, na ul. Walczaka na nowym peronie tramwajowym. Dla kursów linii nr 124 do Prefadomu zawieszone zostają przystanki: Kombatantów, Bora-Komorowskiego i Fieldorfa „Nila”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości