• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wykonawca rozbudowy DK22 w Gorzowie schodzi z placu budowy! [zdjęcia]

24 marca 2023, 09:04, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie zostały wstrzymane. Wykonawca inwestycji nie doszedł do porozumienia z miastem w sprawie dopłaty do kontraktu. Dlatego też czwartek 23 marca to był ostatni dzień, kiedy były prowadzone prace w tym miejscu.

Prace przy rozbudowie ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w ciągu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie rozpoczęły się 26 września 2018 roku. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł. zajmuje się firma Budomex S.A. Według pierwotnego terminu inwestycja miała być gotowa do stycznia 2022 roku, ale ten termin był kilkukrotnie przekładany. Ostatnia podawana data zakończenia rozbudowy drogi to 10 maja 2023 roku.

Wydawałoby się, że inwestycja jest już na ostatniej prostej i w maju kierowcy będą mogli już jeździć bez problemu obiema nitkami ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. W końcu do zrobienia została tylko stara jezdnia ul. Walczaka, prace brukarskie oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Łukasińskiego i Zawackiej.

Wykonawca rozbudowy DK22 w Gorzowie schodzi z placu budowy

Niestety nic z tego nie będzie. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, wykonawca inwestycji, czyli firma Budomex S.A. wstrzymuje prace i schodzi z placu budowy DK22. Czwartek 23 marca był ostatnim dniem, kiedy przy ul. Walczaka były prowadzone roboty.

W piątek 24 marca od rana był zabierany sprzęt z placu budowy. Za pomocą dźwigu został zabrany m.in. kontener socjalny z ronda Gdańskiego. 

Jaki jest zatem powód wstrzymania prac? Firma Budomex S.A. chciała dopłaty do kontraktu, ponieważ koszty materiałów budowlanych w ciągu ostatnich miesięcy drastycznie wzrosły. Do tego dochodzi inflacja czy też wzrost wynagrodzeń pracowników.

Firma jest w trakcie negocjacji kontraktu z Urzędem Miasta Gorzów. Jednak te rozmowy nie idą najlepiej, dlatego też wykonawca postanowił przerwać prace, żeby nie ponosić dalszych kosztów.

Co na to miasto? - Negocjacje z firmą Budomex S.A. w sprawie waloryzacji kontraktu trwają już od dłuższego czasu. W poniedziałek 27 marca mamy kolejne spotkanie, które odbędzie się przed prokuratorią generalną. Musimy dochować wszelkie procedury, ponieważ są to środki publiczne. Wykonawca chce zwiększenia kontraktu o kilkanaście milionów złotych. Doskonale rozumiemy, że wykonawca ponosi większe koszty, jednak jesteśmy w trudnej sytuacji. Mam nadzieję, że uda się nam dojść do porozumienia i budowa zostanie zakończona - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Arena Gorzów. Wykonawca chce zwiększenia kontraktu

To niestety nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnich dniach w Gorzowie. Wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie również chce dopłaty do kontraktu. Dlatego też częściowo wstrzymał prace przy budowie Areny Gorzów. Firma Budimex S.A. tłumaczy, że roszczenia są spowodowane ogromnym wzrostem kosztów materiałów budowlanych takich jak beton, ropa czy stal. Obecnie trwają negocjacje w sprawie dopłaty do kontraktu.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

1/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

2/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

2/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

3/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

3/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

4/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

4/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

5/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

5/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

6/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

6/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

7/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

7/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

8/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

8/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

9/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

9/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

10/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

10/10 Wykonawca schodzi z placu budowy DK22

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości