• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Teraz jest tu dziki parking. Wkrótce powstaną bloki

27 kwietnia 2023, 11:08
fot. Marcin Kluwak
Teren przy ul. Borowskiego i Dąbrowskiego w Gorzowie, gdzie przez ostatnie lata funkcjonował skład materiałów budowlanych, a obecnie znajduje się dziki parking zostanie przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną z dopuszczeniem usług w parterze. Decyzję w tej sprawie podjęli właśnie gorzowscy radni.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 26 kwietnia gorzowscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ul. Mickiewicza, Dąbrowskiego, Borowskiego i rzeką Kłodawką. Tam, gdzie obecnie znajduje się dziki parking, a wcześniej funkcjonował skład materiałów budowlanych, ma powstać zabudowa wielorodzinna i usługi.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jednak zanim doszło do głosowania, wśród radnych doszło do zagorzałej dyskusji na temat zasadności budowy bloków w tym miejscu, budowy ewentualnych miejsc parkingowych oraz , sposobu retencji terenów wzdłuż Kłodawki. Z kolei wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz podkreślał, że zmiany wynikają z potrzeby ustalenia i wypracowania zasad zabudowy i zagospodarowania atrakcyjnych terenów stanowiących spójną całość wzdłuż rzeki Kłodawki.

- Tam są bardzo poważne plany inwestycyjne, co do zabudowy tego terenu. Przygotowane są dwie koncepcje. Niestety właściciel działki przez ostatnie nie cztery lata miał związane ręce i nie mógł ruszyć z planowaną inwestycją, ponieważ nie było uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego – tłumaczył Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Ostatecznie, kiedy doszło do głosowania, 22 radnych było za przyjęciem planu i dopuszczaniem budowy bloków na działce przy Borowskiego i Dąbrowskiego, natomiast 2 osoby wstrzymały się od głosu.

W Śródmieściu Gorzowa zamiast dzikiego parkingu będą bloki

Tym samym bloki z dopuszczeniem usług w parterze mają powstać na dwóch działkach przy skrzyżowaniu ul. Borowskiego i Dąbrowskiego. Natomiast wzdłuż ul. Dąbrowskiego od wysokości Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego aż do skrzyżowania z ul. Mickiewicza ma być teren zieleni urządzonej.

Zabudowa mieszkaniowa może zajmować maksymalnie 50% powierzchni działki. Plan dopuszcza budowę budynków pięciokondygnacyjnych oraz garaży podziemnych. Obszar, który podlega opracowaniu, znajduje się w granicach historycznego układu urbanistycznego tzw. Nowego Miasta Gorzowa wpisanego do rejestru zabytków, a także w strefie objętej Gminnym Programem Rewitalizacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości