• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Autobus MZK będzie jeździł przez ul. Wyszyńskiego w Gorzowie

26 kwietnia 2023, 14:49
fot. archiwum
Od maja zmieni się trasa i częstotliwość kursowania autobusu linii 132 w Gorzowie. Autobus łączący os. Górczyn z cmentarzem pójdzie przez ul. Wyszyńskiego i os. Piaski. Jest to efekt wniosków mieszkańców Gorzowa.

W marcu Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że od maja zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Gorzowie. To efekt prac zleconych przez urzędników zespołowi ekspertów z firmy Marcin Gromadzki Public Transport Consulting. Proponowane zmiany zostały poddane konsultacjom społecznym. Jak się okazało, mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości zgłosili aż 426 uwag, postulatów i wniosków.

Wśród propozycji, które zgłosili mieszkańcy była zmiana trasy linii 132 łączącej os. Górczyn z cmentarzem, tak aby autobus przejeżdżał ul. Wyszyńskiego obok centrum medycznego. W tej sprawie wpłynęło 15 wniosków i zostały one rozpatrzone pozytywnie. Dlatego też od maja autobus linii 134 będzie jeździł również przez os. Piaski.

- Zamiast Al. ks. Andrzejewskiego na odcinku pomiędzy rondem Wyszyńskiego i Kazimierza Wielkiego, autobusy pojadą ul. Wyszyńskiego koło centrum medycznego, a następnie ul. Owocową, Wiejską, Puszkina, Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego, a następnie wrócą na ul. Roosevelta. Mamy zatem zapewnioną nie tylko obsługę centrum medycznego, ale również os. Piaski z cmentarzem i os. Piaski z os. Górczyn, a o to postulowali uczniowie – komentuje Marcin Gromadzki z firmy Public Transport Consulting.

Zmieniona zostanie częstotliwość kursowania. Autobusy linii 132 będą odjeżdżać co godzinę. W tygodniu będą kursować w godz. 8-18, a w weekendy w godz. 8-14.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości