• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Zmieni się rozkład jazdy MZK. „Komunikacja ma odpowiadać potrzebom mieszkańców”

8 marca 2023, 15:30, red
fot. archiwum
Od maja w Gorzowie będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy autobusów i tramwajów. Zanim zmiany wejdą w życie, mają zostać poddane pod konsultacje społeczne. Te potrwają do 24 marca.

Na początku 2023 roku zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dla mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich gmin. Zmiany dotyczą nie tylko godziny odjazdów, ale również tras autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Zmniejszona została również częstotliwość kursowania tramwajów w godz. 9-13 od poniedziałku do piątku. Jak się okazuje, przed mieszkańcami kolejne zmiany jeżeli chodzi o rozkład jazdy autobusów i tramwajów.

W maju zmieni się rozkład jazdy MZK w Gorzowie

Jak poinformował Urząd Miasta Gorzowa, od maja zmienią się rozkłady jazdy autobusów i tramwajów. To efekt prac zleconych przez Urząd Miasta Gorzowa zespołowi ekspertów z firmy Marcin Gromadzki Public Transport Consulting. Zanim wejdą w życie, poddane zostaną konsultacjom z mieszkańcami, które potrwają do 24 marca. Szczegóły na temat zmian poznamy w piątek 10 marca.

- Nowe rozkłady jazdy powstały w ramach opracowania, którego głównym założeniem była koordynacja sieci połączeń, tak aby odpowiadała potrzebom mieszkańców z uwzględnieniem możliwości finansowych miasta. Powstanie zaprojektowanych rozkładów jazdy poprzedzono badaniami w pojazdach, w ramach których sprawdzano aktualną ofertę i weryfikowano rzeczywiste potoki pasażerskie, a także rodzaje biletów, z których korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej na terenie Gorzowa i gmin sąsiednich – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości