• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Ta sprzedaż nie zakończyła się dobrze. Kobieta została z kredytem

31 marca 2023, 10:38
fot. Lubuska policja
Mieszkanka Gorzowa chciała sprzedać akcesoria do konsoli do gier. Już chwilę po wystawieniu ogłoszenia na olx, otrzymała wiadomość o sprzedaży towaru. Niczego nieświadoma kobieta została tak zmanipulowana, że została z kredytem w wysokości 22 tys. zł, który zaciągnęli na jej dane oszuści.

Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą internetowych oszustów. Mieszkanka Gorzowa chciała za pośrednictwem popularnego portalu olx sprzedać akcesoria do konsoli do gier. Już chwilę po wystawieniu oferty, otrzymała na telefon informację o sprzedaży towaru.

- W wiadomości, którą otrzymała kobieta był załączony link do strony internetowej. Sama wiadomość miała być wysłana przez portal. Kobieta nie podejrzewając oszustwa weszła w załączony link, który przeniósł ją na stronę internetową, wyglądającą jak rzeczywista strona portalu. Z pokrzywdzoną kontakt nawiązała kobieta, twierdzącą że jest z obsługi i będzie weryfikować dane – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Oszuści wyłudzili dane od kobiety, a następnie wzięli kredyt i przelali pieniądze z konta. W ten sposób kobieta została z kredytem zaciągniętym przez oszustów w wysokości 22 tys. zł.

Dlatego też policjanci apelują, żeby dokładnie analizować linki przekierowujące na strony internetowe, które mogą być spreparowane. - Czasami adresy są bardzo podobne, różnią się detalami. Pamiętajmy, by bezwzględnie chronić swoje dane osobowe, numery kart, piny i kody zabezpieczające. Nie udostępniajmy także swoich loginów i haseł do banków, poczty mailowej i innych portali, na których mamy założone konta. Zachowując rozwagę, możemy ochronić się przed stratami, sięgającymi w niektórych przypadkach, wielu tysięcy złotych – podkreśla Jaroszewicz.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości