• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z wydeptanymi ścieżkami. Skwer zostanie zagospodarowany [zdjęcia]

20 marca 2023, 14:39, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Wygląd skweru tuż obok zabytkowego Spichlerza na Zawarciu w Gorzowie pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też miasto bierze się w końcu za jego zagospodarowanie. Wydeptane ścieżki zostaną zastąpione przez chodniki, do tego pojawią się ławki i nowa zieleń.

Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej zagospodarowania skweru położonego przy zabytkowym Spichlerzu pomiędzy ul. Przemysłową a terenem Muzeum Lubuskiego. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do środy 29 marca.

Skwer obok Spichlerza ma zostać ucywilizowany. W miejscu istniejących wydeptanych ścieżek mają powstać chodniki. A do tego mają zostać posadzone drzewa, krzewy i kwiaty. Ponadto zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci oraz domki dla owadów i poidełko dla ptaków.

Firma, która zostanie wybrana przez miasto, będzie miała 8 tygodni od dnia podpisania umowy na przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu w 2 wariantach wraz z wizualizacjami 3D, a także wykonanie kosztorysu inwestorskiego oraz wszelkich innych niezbędnych dokumentów, w tym uzgodnienia projektu u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

1/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

2/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

2/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

3/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

3/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

4/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

4/4 Skwer przy Spichlerzu zostanie zagospodarowany

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości