• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wykonawca Areny Gorzów zszedł z placu budowy

17 marca 2023, 09:42, Marcin Kluwak
fot. Słowianka.pl
Prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie zostały wstrzymane. Wykonawca inwestycji chce dopłaty do kontraktu. W poniedziałek 20 marca odbędą się negocjacje w sprawie kontraktu. Prezes Słowianki ma nadzieję, że uda się dojść do porozumienia.

- Czy możecie dowiedzieć się, co się dzieje na budowie hali przy Słowiance. Podobno od poniedziałku 13 marca budowa stoi – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Daniel.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka. Jak się okazało, faktycznie wykonawca w poniedziałek 13 marca wstrzymał prace budowlane, ponieważ chce dopłaty do kontraktu.

- Firma Budimex chce więcej pieniędzy, niż złożyła do tej pory w roszczeniu. W poniedziałek 20 marca odbędą się negocjacje. Firma musi nam pokazać te roszczenia i wytłumaczyć skąd one wynikają. Wierzę w to, że w poniedziałek usiądziemy do stołu i uda się nam dojść do porozumienia – mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

Wykonawca wstrzymał prace wewnątrz budynku dotyczące układaniem instalacji sanitarnej i elektrycznej, a także prace na zewnątrz przy elewacji budynku. Prowadzone są jedynie roboty na zewnątrz budynku, które dotyczą uszczelnienia części garażowej.

- Prac dotyczących uszczelniania budynku nie można przerwać. Dla nas ta cała sytuacja jest niezrozumiała. Można rozmawiać i negocjować na temat kontraktu, ale nie trzeba schodzić z placu budowy i tracić cennego czasu, tym bardziej, że pogoda sprzyja. Do końca marca mamy wyznaczony czas na przeprowadzenie mediacji – komentuje Kasprzak-Perka.

Pierwotnie budowa hali widowiskowo-sportowej miała kosztować  89 mln 157 tys. zł. Jednak już kwietniu 2022 roku mówiło się o tym, że budowa hali będzie droższa o kilkanaście milionów złotych. Ostatecznie wykonawca złożył w ubiegłe wakacje roszczenie o zwiększenie kontraktu o 17 mln 155 tys. zł. Tym samym budowa Areny Gorzów miała wynieść 106 mln 312 tys. zł. 

Jaka jest kwota obecnego roszczenia wykonawcy? Tego póki co, Słowianka nie chce zdradzić. Jednak może to być nawet kilka lub kilkanaście milionów złotych. Konkrety w tej sprawie poznamy po zakończeniu negocjacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości