Wiadomości

Czas na Hawelańską. Nowy wykonawca został wybrany

17 marca 2023, 11:37, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła właśnie przetarg na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycją w centrum Gorzowa zajmie się firma Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy za kwotę ponad 6,3 mln złotych. Prace powinny zakończyć się do końca maja 2024 roku.

W styczniu 2023 roku miała zostać podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek w Gorzowie. Natomiast pierwsze prace miały ruszyć w lutym, a cała inwestycja miała zostać zrealizowana w ciągu 11 miesięcy. Jednak wybrany wykonawca niespodziewanie się wycofał się z inwestycji. Powód? Problemy z uzyskaniem zabezpieczenia.

Dlatego też spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie musiała ostatecznie unieważnić przetarg i ogłosić nowe postępowanie. W budżecie na ten cel zostało zabezpieczone 6 mln 667 tys. 742,97 zł.

Do kolejnego przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma Agencja Usługowa Stanisław Cap na kwotę 5 mln 905 tys. 646,42 zł, PPUH Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy zaoferował 6 mln 328 tys. 203,70 zł, a F.P.H.U.CHEĆKO Jacek Chećko z Gorzowa chciał 7 mln 108 tys. 226,91 zł.

Przetarg na przebudowę deptaka na Hawelańskiej rozstrzygnięty

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie właśnie rozstrzygnęła przetarg. Oferta wykonawcy, który zaoferował najniższą cenę została odrzucona, ponieważ nie spełniała wymogów formalnych. Dlatego też wybrano firmę Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy.

- Jeśli wszystkie formalności ze strony wykonawcy zostaną dopełnione w sposób należyty, podpisanie umowy będzie możliwe na przełomie marca i kwietnia. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 13 miesięcy od dnia podpisania umowy - komentuje Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

To oznacza, że jeżeli umowa zostanie podpisana w kwietniu, to wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca maja 2024 roku.

Przebudowa deptaka na Hawelańskiej w Gorzowie. Co zostanie zrobione?

Planowane prace będą polegały na wymianie nawierzchni, likwidacji barier architektonicznych, nasadzeniu nowych drzew, a także umiejscowieniu elementów małej architektury. W projekcie ujęto również przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego, odwodnienie terenu oraz wykonanie zjazdów.

Nowa nawierzchnia deptaku przy ulicy Hawelańskiej, kolorystycznie ma nawiązywać do ul. Sikorskiego. Wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego), natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych.  Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku.  

Rewolucja w centrum Gorzowa. Prace podzielono na etapy

W ramach etapu nr I zostanie przebudowany deptak przy ul. Hawelańskiej od ul. Sikorskiego do ul. Wełniany Rynek. Roboty będą tak prowadzone, żeby przez cały czas zachować ruch pieszych na deptaku, w tym dojście do budynków mieszkalnych i lokali usługowych.

Z kolei etap nr 2 obejmie przebudowę ul. Wełniany Rynek od ul. Sikorskiego do ul. Hawelańskiej przy Studni Czarownic. W tym przypadku zamknięty zostanie wjazd dla samochodów w ul. Wełniany Rynek. Zachowany zostanie natomiast ruch pieszych – dlatego chodniki realizowane będą w podetapach.  Na odcinku ul. Hawelańskiej od Jagiełły do Studni Czarownic wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, w celu zapewnienia np. dojazdu dla zaopatrzenia czy mieszkańców.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości