• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 52 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Więcej pieniędzy za budowę Areny Gorzów. Wykonawca zabiera głos

20 marca 2023, 12:00, Marcin Kluwak
fot. CSR Słowianka
Wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie chce dopłaty do kontraktu. Dlatego też częściowo wstrzymał prace przy budowie Areny Gorzów. Firma Budimex S.A. tłumaczy skąd nowe roszczenia finansowe i podkreśla, że są otwarci na rozmowy.

W piątek 17 marca portal gorzowianin.com informował, że wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie częściowo wstrzymał prace i zszedł z placu budowy. Firma Budimex S.A. wstrzymała prace wewnątrz budynku dotyczące układaniem instalacji sanitarnej i elektrycznej, a także prace na zewnątrz przy elewacji budynku. Prowadzone są jedynie roboty na zewnątrz budynku, które dotyczą uszczelnienia części garażowej.

Wykonawca Areny Gorzów chce więcej pieniędzy. Trwają negocjacje

- Firma Budimex chce więcej pieniędzy, niż złożyła do tej pory w roszczeniu. W poniedziałek 20 marca odbędą się negocjacje. Firma musi nam pokazać te roszczenia i wytłumaczyć skąd one wynikają. Wierzę w to, że w poniedziałek usiądziemy do stołu i uda się nam dojść do porozumienia. Dajemy sobie czas do końca marca – komentowała Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

Pierwotnie budowa hali widowiskowo-sportowej miała kosztować 89 mln 157 tys. zł. Jednak już kwietniu 2022 roku mówiło się o tym, że budowa hali będzie droższa o kilkanaście milionów złotych. Ostatecznie firma Budimex S.A. złożyła w ubiegłe wakacje roszczenie o zwiększenie kontraktu o 17 mln 155 tys. zł. Jaka jest kwota obecnego roszczenia wykonawcy? Tego póki co nie wiadomo. Jednak może to być nawet kilka czy kilkanaście milionów złotych.

Arena Gorzów. Wykonawca hali tłumaczy, dlaczego chce więcej pieniędzy

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać firma Budimex S.A., która podkreśla, że nie do końca zeszła z placu budowy, ponieważ prowadzą obecnie cały czas roboty zabezpieczające. Natomiast rozmowy ze Słowianką dotyczące aneksu do umowy cały czas trwają.

- Rozmawiamy o waloryzacji umowy z powodu ogromnego wzrostu kosztów materiałów budowlanych jaki nastąpił pomiędzy 2021 a 2023 rokiem. Najpierw okres pandemii, potem atak Rosji na Ukrainę spowodowały bardzo wysokie wzrosty cen betonu i ropy sięgające średnio 90%, natomiast ceny stali wzrosły aż o 149%. Są to surowce niezbędne do prowadzenia prac i zakończenia inwestycji, przez każdego wykonawcę budowlanego. Jesteśmy otwarci na dialog. Zakończenie rozmów z sukcesem umożliwi dalsze prace i zakończenie inwestycji w tym roku – komentuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości