Wiadomości

Gorzów: Rowerzyści doczekają się brakującego odcinka ścieżki rowerowej

15 marca 2023, 10:35
fot. Rowerowy Gorzów
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się budową brakującego fragmentu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrej. Potencjalny wykonawca będzie miał 5 miesięcy na budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika na odcinku niespełna 500 metrów od ul. Folwarcznej do Myśliborskiej.

Rowerzyści mogą mieć powody do radości. W naszym mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które łączone są z już istniejącymi traktami. Niestety są wciąż miejsca, gdzie ścieżka rowerowa nagle się urywa i rowerzysta musi sobie jakoś radzić.

Tak było w przypadku ul. Dobrej, gdzie trakt rowerowy nagle się urywał. Dlatego też władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na budowę brakującego fragmentu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrej na odcinku od ul. Folwarcznej do ul. Myśliborskiej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 31 marca

Wykonawca będzie musiał zająć się budową niespełna 500-metrowego odcinka ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej oraz budową chodnika o nawierzchni z kostki brukowej, a także elementów kanalizacji deszczowej, przebudowie oświetlenia drogowego i regulacji wysokościowej nawierzchni przylegających do jezdni.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć pozytywnie przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę fragmentu ścieżki na odcinku od Folwarcznej do Myśliborskiej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości