Wiadomości

„Będę grał w grę”. Tak czytelnicy widzą Monopoly Gorzów

16 marca 2023, 15:00, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Gorzów będzie miał swoją edycję gry Monopoly. Gorzowska planszówka trafi do sprzedaży jesienią 2023 roku i póki co, wygląd planszy z polami jest objęty tajemnicą. Jednak czytelnicy portalu gorzowianin.com puścili wodzę fantazji i opisali, jak widzieliby grę Monopoly Gorzów.

W środę 15 marca portal gorzowianin.com informował, że miasto Gorzów będzie miało własną grę planszową - będzie to Monopoly Gorzów. Gra będzie powstawała w najbliższych tygodniach, natomiast do sprzedaży trafi jesienią. Na planszy znajdą się hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa, muzea. Niespodzianki będą też czekały na kartach szansy; te również będą dostosowane do gorzowskiej edycji gry. Jedno z pól zostanie oddane w ręce mieszkańców Gorzowa, którzy w będą mogli zagłosować na to, jakie miejsce będzie jednym z najdroższych pól na planszy. Będzie to stadion żużlowy, katedra, czy może jeszcze coś innego?

Tak wyglądałoby Monopoly Gorzów oczami mieszkańców

Nasi czytelnicy popuścili wodzę fantazji i komentowali to, jak mogłaby wyglądać gorzowska edycja gry Monopoly. Niektórzy wpadli na ciekawe oraz zabawne pomysły, dotyczące codzienności w mieście.

A na jakie pomysły wpadli sami mieszkańcy? „Wyrzuciłeś jedynkę. Musisz skorzystać z toi toia obok dworca PKP. Tracisz kolejkę”, „Wyrzuciłeś dwójkę. Urwało Ci koło na gorzowskich drogach. Płacisz 1000$ za naprawę”, „Stoisz na polu, tracisz 5 kolejek, czekając na pociąg, który jest opóźniony 2 godziny”, „Idziesz do Gorzowa, jeśli mijasz start, dostajesz 100$ zapomogi i od każdego gracza po 50$ z litości”, „Stanąłeś na Kwadracie. Płacisz wszystkim po 3$”, „Piłeś piwo na bulwarze po godz. 21, idziesz do więzienia”.

Wśród kolejnych propozycji było: „karta niespodziana - Jest po godz. 23, każdy gracz składa się po 50$ na taksówkę do Deszczna”, „Słoneczna, dopadły Cię osiedlowe dresy, przejdź na pole i wpłać 100$ do banku za leczenie”, „Bezdomny załatwia się pod murami obronnymi. Daj mu 100$ na piwo i szlugi”, „Stoisz na polu. Płacisz 100$ na nowe wskazówki zegara na wieży katedralnej”, „Stoisz na polu, zostałeś otoczony przez bezdomnych spod toalety, tracisz wszystkie oszczędności”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości