• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

„Będę grał w grę”. Tak czytelnicy widzą Monopoly Gorzów

16 marca 2023, 15:00, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Gorzów będzie miał swoją edycję gry Monopoly. Gorzowska planszówka trafi do sprzedaży jesienią 2023 roku i póki co, wygląd planszy z polami jest objęty tajemnicą. Jednak czytelnicy portalu gorzowianin.com puścili wodzę fantazji i opisali, jak widzieliby grę Monopoly Gorzów.

W środę 15 marca portal gorzowianin.com informował, że miasto Gorzów będzie miało własną grę planszową - będzie to Monopoly Gorzów. Gra będzie powstawała w najbliższych tygodniach, natomiast do sprzedaży trafi jesienią. Na planszy znajdą się hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa, muzea. Niespodzianki będą też czekały na kartach szansy; te również będą dostosowane do gorzowskiej edycji gry. Jedno z pól zostanie oddane w ręce mieszkańców Gorzowa, którzy w będą mogli zagłosować na to, jakie miejsce będzie jednym z najdroższych pól na planszy. Będzie to stadion żużlowy, katedra, czy może jeszcze coś innego?

Tak wyglądałoby Monopoly Gorzów oczami mieszkańców

Nasi czytelnicy popuścili wodzę fantazji i komentowali to, jak mogłaby wyglądać gorzowska edycja gry Monopoly. Niektórzy wpadli na ciekawe oraz zabawne pomysły, dotyczące codzienności w mieście.

A na jakie pomysły wpadli sami mieszkańcy? „Wyrzuciłeś jedynkę. Musisz skorzystać z toi toia obok dworca PKP. Tracisz kolejkę”, „Wyrzuciłeś dwójkę. Urwało Ci koło na gorzowskich drogach. Płacisz 1000$ za naprawę”, „Stoisz na polu, tracisz 5 kolejek, czekając na pociąg, który jest opóźniony 2 godziny”, „Idziesz do Gorzowa, jeśli mijasz start, dostajesz 100$ zapomogi i od każdego gracza po 50$ z litości”, „Stanąłeś na Kwadracie. Płacisz wszystkim po 3$”, „Piłeś piwo na bulwarze po godz. 21, idziesz do więzienia”.

Wśród kolejnych propozycji było: „karta niespodziana - Jest po godz. 23, każdy gracz składa się po 50$ na taksówkę do Deszczna”, „Słoneczna, dopadły Cię osiedlowe dresy, przejdź na pole i wpłać 100$ do banku za leczenie”, „Bezdomny załatwia się pod murami obronnymi. Daj mu 100$ na piwo i szlugi”, „Stoisz na polu. Płacisz 100$ na nowe wskazówki zegara na wieży katedralnej”, „Stoisz na polu, zostałeś otoczony przez bezdomnych spod toalety, tracisz wszystkie oszczędności”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości