• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Monopoly Gorzów. Miasto będzie miało własną grę!

15 marca 2023, 13:22, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Gorzów dołącza do grona miast, które będą miały swoją edycję kultowej gry Monopoly. Gra planszowa z Gorzowem w roli głównej będzie dostępna w sprzedaży jesienią 2023 roku.

Monopoly ma prawie 90 lat; pierwsza edycja powstała w USA w 1935 roku. Dotychczas sprzedano ponad 200 mln egzemplarzy gry, w ponad 200 lokalnych wersjach. Swoje edycje mają takie miasta, jak Sydney, Dubaj, Nowy Jork oraz Kraków, Gdańsk, Poznań i Wrocław. Teraz dołączy do nich również Gorzów.

Gorzów będzie miał swoją edycję gry Monopoly

Edycja gry Monopoly Gorzów będzie dostępna jesienią 2023 roku. - Projekt jest na tyle elitarny, bo dołączymy do niedużego grona polskich, ale i światowych miast, które mają swoją, dedykowaną edycję jednej z najstarszej gier planszowych na świecie jaką jest Monopoly - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Gorzowska plansza będzie powstawała w najbliższych tygodniach. Na planszy znajdą się hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa, muzea. Niespodzianki będą też czekały na kartach szansy; te również będą dostosowane do gorzowskiej edycji gry.

Jedno z pól zostanie oddane w ręce mieszkańców Gorzowa, którzy w będą mogli zagłosować na to, jakie miejsce będzie jednym z najdroższych pól na planszy. Będzie to stadion żużlowy, katedra, czy może jeszcze coś innego?

- Jedno pole oddamy w ręce mieszkańców, w kwietniu uruchomimy głosowanie na stronie Urzędu Miasta Gorzowa. W lipcu ogłosimy wyniki, natomiast cały wygląd planszy będzie objęty tajemnicą aż do premiery. Personalizujemy nie tylko pudełko, ale również planszę czy kasę społeczną - opowiada Zuzanna Misiejuk z firmy Winning Moves.

Monopoly Gorzów. Kiedy gra Monopoly Gorzów trafi do sprzedaży?

Pierwszy nakład planszówki w ilości około 4 tys. egzemplarzy trafi do sprzedaży jesienią, na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia. Monopoly Gorzów będzie można kupić we wszystkich sklepach Empik, Smyk oraz w lokalnych księgarniach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości