• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Wycinka drzew przy ul. Warszawskiej zakończona. Tutaj powstanie Aldi [zdjęcia]

27 lutego 2023, 12:17, Anna Kluwak
Zakończyła się wycinka drzew przy ul. Warszawskiej w Gorzowie, gdzie ma zostać wybudowany drugi w mieście sklep Aldi. Niedługo na placu budowy pojawi się ciężki sprzęt, który zajmie się równaniem skarpy.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował na początku 2022 roku o tym, że na działce przy ul. Warszawskiej pomiędzy rondem Santockim, a skrzyżowaniem z ul. Głowackiego ma zostać wybudowany sklep Aldi i Max Burgers. Szwedzka restauracja miała znaleźć się na działce od strony skrzyżowania z ul. Głowackiego w miejscu wyburzonych budynków, natomiast niemiecki dyskont od strony ronda Santockiego, w miejscu zarośniętej drzewami i krzewami skarpy.

Według pierwotnych planów Max Burgers miał zostać otwarty pod koniec IV kwartału 2022 roku, natomiast sklep Aldi w I kwartale 2023 roku. Z tych planów oczywiście nic nie wyszło i przez ostatnie miesiące na działkach przy ul. Warszawskiej nic się nie stało.

Drzewa przy ul. Warszawskiej zostały wycięte. Tutaj powstanie drugi sklep Aldi w Gorzowie

W końcu, w ubiegłym tygodniu na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt i inwestor zajął się wycinką drzew na skarpie od strony ronda Santockiego, gdzie ma zostać wybudowany Aldi. Prace przy wycince zostały zakończone w weekend, a zebrane drewno wywiezione. Teraz przed wykonawcą prac roboty ziemne, które będą polegały na niwelacji terenu i przygotowaniem miejsca pod budowę dyskontu Aldi. Te rozpoczną się w najbliższych dniach. Jak informuje biuro prasowe Aldi, niemiecki dyskont zostanie otwarty najprawdopodobniej jesienią 2023 roku.

Wiadomo już, że z inwestycji zrezygnowała sieć Max Burgers i na działce zostanie wybudowany jedynie sklep Aldi. Kto zatem zajmie miejsce szwedzkiej restauracji? Tego, póki co nie wiadomo.

Zamiast Pizzerii O.K. w Gorzowie będzie Max Burgers

Natomiast w przypadku Max Burgers, to restauracja ma znajdować się dosłownie po sąsiedzku, bo w budynku, w którym mieści się obecnie Pizzeria O.K. Właściciel pizzerii został poinformowany o tym, że właściciel budynku nie przedłuży z nim umowy najmu. A ich miejsce zajmie Max Burgers. W końcu to duża sieć, która może zapłacić o wiele większe pieniądze za wynajem. Otwarcie szwedzkiej restauracji odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w wakacje 2023. Nowy najemca po przejęciu lokalu na początku lipca, będzie musiał dostosować obiekt pod swoje potrzeby.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości