Wiadomości

Trudne warunki na drogach pod Gorzowem. Dochodzi do wypadków

19 stycznia 2023, 16:28, red
fot. Wypadki Gorzów
Minusowe temperatury i opady śniegu sprawiły, że na drogach w okolicach Gorzowa jest ślisko. Kierowcy ostrzegają, że najgorzej jest na drogach gminnych, które wyglądają jak lodowisko. Oblodzona nawierzchnia i niedostosowanie prędkości, to przyczyny trzech wypadków do których doszło w podgorzowskich miejscowościach.

W środę 18 stycznia IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Zamarzanie mokrej nawierzchni miało spowodować, że na drogach będzie ślisko. Prognozy się potwierdziły, a do tego padający śnieg i minusowe temperatury sprawiły, że w czwartek 19 stycznia warunki na drogach powiatu gorzowskiego są trudne, o czym ostrzegają sami kierowcy.

Najgorzej jest na drogach lokalnych, w tym na starej trójce. Śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość nie dostosowana do panujących warunków, to przyczyny wypadków do których doszło w czwartek na drogach pod Gorzowem.

W czwartek 19 stycznia o godz. 12.23 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku przy ul. Gorzowskiej w miejscowości Brzozowiec. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Jak się okazało, kierujący samochodem marki mitsubishi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i wypadł z jezdni. Samochodem podróżowały łącznie trzy osoby, natomiast do szpitala na badania został zabrany kierowca.

Dwie godziny później, a dokładnie o godz. 14.36 doszło do kolejnego wypadku na starej trójce. Tym razem przy ul. Gorzowskiej w Trzebiszewie. Kobieta kierująca fordem wpadła w poślizg, straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w drzewo, w wyniku czego auto dachowało. Poszkodowana kobieta trafiła pod opiekę pogotowia.

Natomiast o godz. 14.54 strażacy wyjechali do zdarzenia drogowego, tym razem na drodze z Wysokiej w kierunku Ściechowa. Tam kierujący samochodem osobowym wpadł w poślizg, wypadł z jedni i uderzył. w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gdzie jeszcze jest ślisko? Jak ostrzegają kierowcy, na drodze pomiędzy Łupowem, a Racławiem oraz pomiędzy Stanowicami i Bogdańcem czy też pomiędzy Santockiem i starą trójką jest prawdziwe lodowisko.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości