• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Elektryczny rower miejski w Gorzowie?

15 stycznia 2023, 18:03, red
fot. Bolt
Władze Gorzowa nie zamierzają na własną rękę wprowadzać systemu roweru miejskiego w mieście. Liczą jednak na prywatnych inwestorów. Firma Bolt, która ma w swojej ofercie elektryczne rowery miejskie podkreśla, że platforma wciąż się rozwija. Tym samym istnieje możliwość wprowadzenia systemu wypożyczania elektrycznych rowerów miejskich również w Gorzowie.

Mieszkańcy Gorzowa chcą, aby w naszym mieście został utworzony system roweru miejskiego. To był jeden z pomysłów, który zgłosili gorzowianie podczas dyskusji w sprawie projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który Gorzów opracowuje wspólnie z gminami z miejskiego obszaru funkcjonalnego. Zresztą nie był to pierwszy, kiedy pojawił się pomysł, aby w naszym mieście funkcjonował rower miejski. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale od wielu lat w innych miastach, w tym w Zielonej Górze.

Rower miejski w Gorzowie. Jakie są szanse na wprowadzenie systemu roweru miejskiego w Gorzowie?

Natomiast władze Gorzowa przyznają wprost, że na własną rękę nie wprowadzą systemu roweru miejskiego w mieście, bo jest to za droga inwestycja. Chodzi nie tylko o zakup rowerów, ale także cały system ich wypożyczania, ładowanie czy serwisowanie. Jednak są otwarte na propozycje prywatnych firm tak jak ma to miejsce w przypadku elektrycznych hulajnóg. Na terenie Gorzowa działają trzy prywatne firmy, które udostępniają za opłatą mieszkańcom elektryczne hulajnogi – Bolt, blinkee.city oraz Tier.

Ponadto urzędnicy podkreślają, że jeżeli prywatny inwestor miałby wejść do Gorzowa z rowerem miejskim, to mógłby to być równie dobrze rower elektryczny. A taką ofertę ma m.in. firma Bolt, której elektryczne rowery miejskie funkcjonują od kwietnia 2022 roku w Olsztynie, Krakowie i Bydgoszczy, a od września 2022 roku są również dostępne w Poznaniu i w Warszawie. Rowery mogą osiągnąć prędkość do 25 km/h, a ich zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 90 km.

Elektryczny rower miejski w Gorzowie? Firma Bolt nie mówi „nie”

Czy jest szansa, że w Bolt wprowadzi w Gorzowie swoje elektryczne rowery? Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do firmy Bolt Polska. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź. - Aktualnie trwają prace nad planami dotyczącymi naszych rowerów elektrycznych. Wobec tego, przyglądamy się lokalny rynkom i oceniamy ich potrzeby. Każde wejście do miasta z naszymi usługami mikromobilności jest zawsze uprzednio konsultowane z lokalnymi władzami. Nasza platforma wciąż się rozwija i istnieje możliwość wprowadzenia takiej opcji również w Gorzowie - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Martyna Kurkowska, rzecznik prasowy Bolt Polska.

Niewykluczone więc, że również w Gorzowie, tuż obok elektrycznych hulajnóg, mogą pojawić się również elektryczne rowery miejskie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości