• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Strażacy z OSP Santocko zbierają złom. Pieniądze są potrzebne na nowy sprzęt

16 stycznia 2023, 06:00, red
fot. OSP Santocko
Druhowie z OSP Santocko potrzebują pomocy. Chcą doposażyć swoją jednostkę w niezbędny, nowoczesny sprzęt. Żeby zebrać pieniądze na ten cel, zorganizowali wielką zbiórką złomu. Wesprzeć strażaków może każdy, komu zalega stary garnek, rower czy inne zbędne metalowe przedmioty.

Zbiórki złomu organizowane przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych stały się w ostatnich miesiącach bardzo popularnym sposobem na zebranie pieniędzy, których często brakuje na zakup nowego sprzętu. Na akcji korzystają dwie strony - strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy od których odbierane są niepotrzebne rzeczy. Mieszkańcy wielu miejscowości bardzo chętnie wspierają zbiórki złomu, ponieważ widzą w tym pomoc miejscowym jednostkom OSP, ale również szybkie pozbycie się metalowych odpadów ze swoich podwórek, które często gdzieś zalegają i ich wywiezienie jest odkładane na później.

Strażacy z OSP Santocko zbierają złom. Zbiórka sposobem na nowy sprzęt

Taką akcję postanowili zorganizować również strażacy z OSP Santocko w gminie Kłodawa. - Jeśli zalega Wam stary garnek, patelnia, rower czy inne zbędne metalowe przedmioty, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 516 575 067 lub poprzez wiadomość na naszym facebookowym profilu. Nasi strażacy przyjadą, zabiorą złom i podziękują. Będzie to Twój wkład w pomoc w ratowaniu życia i mienia poszkodowanych - podkreślają strażacy z OSP Santocko.

Pieniądze ze sprzedaży zebranego złomu przeznaczone będą na doposażenie jednostki OSP Santocko i zakup niezbędnego, nowoczesnego sprzętu. Akcja trwa do wtorku 31 stycznia 2023 roku.

- W chwili obecnej dzięki hojności dobrych ludzi udało nam się zebrać kilka ton złomu. Jednak liczymy na większy rozwój naszej akcji i wsparcie mieszkańców. Jeżeli będzie potrzeba, to akcja zostanie przedłużona do końca lutego. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup specjalistycznego sprzętu co podniesie gotowość bojową jednostki oraz pozwoli na skuteczniejsze prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Kłodawa jak i całego powiatu gorzowskiego – komentuje Paweł Niciejewski, strażak z OSP Santocko.

Jeżeli chcecie wesprzeć druhów z Santocka, dzwońcie pod numer telefonu 516 575 067 lub odezwijcie się do nich na facebooku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości