Wiadomości

Gorzów: Koniec problemów kierowców. Światła na Zawarciu już działają

13 stycznia 2023, 14:21, red
fot. Damian Pyta
Od kilku tygodni nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowej i Zielonej. Mieszkańcy Gorzowa skarżyli się, że przez brak świateł dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji na skrzyżowaniu. W piątek 13 stycznia specjalistyczna firma naprawiła zniszczoną szafę sterującą i sygnalizacja została ponownie uruchomiona. Miasto czeka cały czas na dostawę nowego urządzenia.

W środę 11 stycznia portal gorzowianin.com informował o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowej i Zielonej na gorzowskim Zawarciu, która nie działała od grudnia 2022 roku aż do tej pory. Mieszkańcy Gorzowa skarżyli się, że przez brak świateł dochodziło do częstego wymuszenia pierwszeństwa i niebezpiecznych sytuacji na skrzyżowaniu.

Sygnalizacja świetlna nie działała od kilku tygodni, ponieważ na skrzyżowaniu doszło do wypadku w wyniku którego zniszczona została szafa sterująca sygnalizacją świetlną. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa tłumaczył, że urządzenie zostało zamówione, ale wyprodukowanie i instalacja takiej szafy sterującej potrwa kilka tygodni.

Jak się okazało, w piątek 13 stycznia sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowej i Zielonej. - Miasto wynajęło specjalistyczną firmę, która zajęła się naprawą zniszczonej szafy sterującej. W związku z tym, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu mogła zostać ponownie uruchomiona. Wciąż czekamy oczywiście na dostawę nowego urządzenia, które zostało zamówione przez miasto. Wówczas na czas montażu nowej szafy sterującej, światła na skrzyżowaniu zostaną ponownie wyłączone – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Informajce o awariach prądu w Gorzowie i  wyłączeniach znajdzie w naszym Raporcie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości