• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Jeździsz elektrycznym autobusem? Masz szansę na wyjątkową niespodziankę od miasta

11 stycznia 2023, 13:30, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Mieszkańcy Gorzowa którzy w czwartek 12 stycznia wsiądą do autobusu elektrycznego linii 125 mają szansę na niespodziankę od miasta. Podczas dwóch specjalnych kursów na gorzowian czekają kubeczki i kalendarze.

Autobusy elektryczne od firmy Solaris jeżdżą po Gorzowie od prawie miesiąca. Elektryki obsługują linię 124, 125 i 126. Od 13 grudnia 2022 roku do teraz przejechały w sumie przejechały już prawie 30 000 kilometrów. Elektryczne autobusy zakupione dla Gorzowa z projektu „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla miasta Gorzowa” przewiozły w tym czasie tysiące pasażerów.

Z tej okazji, władze Gorzowa mają dla mieszkańców niespodziankę. W czwartek 12 stycznia w autobusach linii 125, obsługiwanych przez „elektryki” będzie można zdobyć wyjątkowy kubeczek i kalendarz. Oba gadżety promują nowoczesną gorzowska komunikację, ze szczególnym uwzględnieniem autobusów elektrycznych.

Pierwszy autobus odjedzie z przystanku Arsenał o godzinie 13.46 w kierunku pętli przy ul. Dekerta., a w drogę powrotną z pętli Dekerta-Szpital w stronę centrum Gorzowa wyjedzie o godzinie. 15.11. Drugi autobus linii 125 odjedzie z przystanku Arsenał o godzinie 14.16, a z pętli Dekerta-Szpital w stronę centrum wyruszy o godzinie 15.37.

- Liczba kubeczków jest ograniczona, dlatego by go zdobyć, trzeba będzie odpowiedzieć na krótkie i łatwe pytania dotyczące autobusów elektrycznych. Dlatego warto się przygotować – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości