Wiadomości

Kwiaty na grobie radnej Grażyny Wojciechowskiej

3 stycznia 2023, 11:37, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
We wtorek 3 stycznia przypada pierwsza rocznica śmierci Grażyny Wojciechowskiej. Kwiaty na grobie wieloletniej gorzowskiej radnej złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta Gorzowa z prezydentem Jackiem Wójcickim na czele.

Grażyna Wojciechowska zmarła 3 stycznia 2022 roku po długiej walce z chorobą.. Wiadomość o jej śmierci zaskoczyła wszystkich. Do ostatnich chwil pracowała intensywnie na rzecz miasta i gorzowian. Jeszcze 22 grudnia 2021 roku wzięła udział w sesji Rady Miasta Gorzowa i swoim głosem poparła budżet Gorzowa w 2022 roku.

Radnej Grażynie Wojciechowskiej w jej ostatniej drodze towarzyszyły tłumy gorzowian. Uroczystości pogrzebowe, które miały charakter miejski, odbyły się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej. Wcześniej, w gorzowskiej katedrze, odprawiono mszę w intencji zmarłej.

Grażyna Wojciechowska urodziła się w Gorzowie 21 lipca 1947 roku. Była absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego i Zamiejscowego Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie. Przez wiele lat pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, odznaczona Złotą Odznaką ZNP.

Była nauczycielką, wolontariuszką i organizatorem cyklu spotkań „Ocalić od zapomnienia” dla gorzowskich Pionierów i Dzieci Wojny. Założyła i prowadziła fundację „Czysta woda”, której jednym ze statutowych działań była pomoc potrzebującym oraz edukacja dzieci i młodzieży.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości