Wiadomości

Masz firmę w Gorzowie? Możesz wyremontować mieszkanie dla swojego pracownika

11 stycznia 2023, 10:42, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozpoczęły realizację nowatorskiego programu wspierania pracowników i przedsiębiorców prowadzących działalność w Gorzowie. Dostaną oni do swojej dyspozycji pulę 100 mieszkań, które po wyremontowaniu będą mogli przeznaczyć dla swoich pracowników.

Obecnie na terenie miasta jest ponad 400 pustostanów, których stan techniczny jest fatalny i nadają się jedynie do generalnego remontu. Dlatego też władze Gorzowa postanowiły w końcu coś z tym zrobić i wytypowały z tej listy 100 mieszkań do remontu, który będą mogli przeprowadzić gorzowscy pracodawcy. Mieszkania znajdują się w Śródmieściu, na os. Piaski, os. Słonecznym i na Zawarciu.

- Warunkiem starania się o takie mieszkanie jest to, aby przedsiębiorcy prowadzili działalność gospodarczą w istniejących obiektach na terenie Gorzowa. W zamian za remont otrzymają oni zwrot poniesionych nakładów poprzez zwolnienia z opłat czynszowych, a mieszkania będą do ich dyspozycji przez 10 lat. Koszty utrzymania mieszkania przedsiębiorcy w tym czasie będą uzgadniali z pracownikami, którym przyznają mieszkanie – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Projekt powinien pozwolić na tworzenie nowych miejsc pracy albo utrzymanie obecnych. Przedsiębiorca sam zdecyduje, który lokal przejmie do remontu a następnie komu przekaże do zamieszkania. Remont powinien zostać przeprowadzony w ciągu 3 miesięcy. Miasto deklaruje przeprowadzenie procedury przyznania mieszkania w ciągu 30 dni od podjęcia decyzji przez przedsiębiorcę.

Z listą mieszkań do dyspozycji można się zapoznać w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej lub w wydziale obsługi inwestora i biznesu Urzędu Miasta. Wniosek o przydział mieszkania przedsiębiorcy mogą składać w wydziale spraw społecznych Urzędu Miasta Gorzowa lub w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

Szczegółowych informacji w sprawie programu wspierania przedsiębiorców i pracowników poprzez przydział mieszkania będą udzielać przedstawiciele wydziału spraw społecznych oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej pod numerem telefonu 603528039 lub mailowo sstachurska@zgm.gorzow.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości