• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Przyjdź na spotkanie w sprawie planu mobilności

8 stycznia 2023, 14:46, red
fot. Marcin Kluwak
We wtorek 10 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. Start o godz. 16. Udział może wziąć każdy mieszkaniec Gorzowa.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego jest opracowywany wspólnie przez gminy Bogdaniec, Deszczno, Gorzów, Kłodawę, Kostrzyn nad Odrą, Lubiszyn, Santok, Skwierzynę, Strzelce Krajeńskie oraz Witnicę. Stanowi zintegrowaną i zrównoważoną koncepcję mobilności, mającą na celu zaspokojenie potrzeb w zakresie przemieszczania, obniżenie negatywnego wpływu transportu na środowisko oraz podnoszenie jakości życia mieszkańców. Z projektem dokumentu można zapoznać się tutaj.

We wtorek 10 stycznia mieszkańcy Gorzowa mogą wziąć udział w spotkaniu konsultacyjny, które obędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa. Będzie to okazja by zapoznać się z dokumentem, wymienić się argumentami i opiniami. Na pytania i wątpliwości odpowiadać będą autorzy dokumentu. W spotkaniu wezmą również udział urzędnicy. Początek o godz. 16, na spotkanie nie obowiązują na nie zapisy, wstęp jest wolny.

Konsultacje społeczne projektu trwają do niedzieli 15 stycznia. Swoje uwagi można zgłaszać również mailowe czy też wypełniając specjalną ankietę on-line. Jednym założeń projektu jest stworzenie wspólnego biletu obejmującego komunikację miejską, podmiejską oraz kolej dla mieszkańców Gorzowa, podgorzowskich gmin oraz Strzelec Krajeńskich, Kostrzyna nad Odrą i Skwierzyny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości