Wiadomości

Stal Gorzów rezygnuje z organizacji Memoriału Edwarda Jancarza

15 stycznia 2023, 14:35, mk
fot. Patryk Stachowiak
Władze Stali Gorzów drugi rok z rzędu nie będą organizować Memoriału im. Edwarda Jancarza tuż przed rozpoczęciem sezonu żużlowego. Powodem ma być duża liczba imprez i napięty harmonogram, co uniemożliwiłoby skompletowanie obsady turnieju na wysokim poziomie.

Ostatni Memoriał im. Edwarda Jancarza na stadionie żużlowym w Gorzowie odbył się w lipcu 2021 roku. Wówczas wygrał Wadim Tarasienko, drugi był Dominik Kubera, a trzeci Rohan Tungate. W imprezie nie wziął udział Bartosz Zmarzlik, Anders Thomsen, Martin Vaculik i Jason Doyle. Powód? Przełożony turniej Grand Prix w Pradzie, który został storpedowany przez ulewny deszcz. Dlatego organizatorzy musieli się jakoś ratować i na ostatnią chwilę ściągać nowych zawodników, aby uzupełnić listę startową zawodów.

Z kolei w 2022 roku władze Stali Gorzów zrezygnowały w ogóle z organizacji memoriału. Wcześniej też były luki w rozgrywaniu turnieju ku pamięci Edwarda Jancarza. W 2020 roku memoriał nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

Stal Gorzów rezygnuje z Memoriału im. Edwarda Jancarza

A jak będzie w sezonie 2023? Jak się okazuje, również w tym roku władze Stali Gorzów postanowiły nie organizować memoriału im. Edwarda Jancarza. Powód? Duża liczba imprez i napięty harmonogram tuż przed rozpoczęciem sezonu, co uniemożliwiłoby skompletowanie obsady turnieju na wysokim poziomie. Podczas ostatniego memoriału z 2021 roku, kibice zarzucali władzom Stali Gorzów, że obsada memoriału jest słaba i lista startowa była uzupełniana juniorami oraz zawodnikami prezentującymi raczej średni poziom jazdy.

Sparingi Stali Gorzów przed sezonem 2023

Tym samym przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu 2023, żużlowcom Stali Gorzów zostaną do rozegrania na własnym torze im. Edwarda Jancarza dwa sparingi. Pierwszy sparing odbędzie się w sobotę 25 marca – Stal Gorzów zmierzy się z drużyną Unii Leszno. Natomiast drugi sparing w Gorzowie odbędzie się we wtorek 4 kwietnia, a przeciwnikiem stali będzie drużyna Sparty Wrocław.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości