• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy wyrzucają śmieci i jedzenie przez okno

9 stycznia 2023, 10:50, red
fot. archiwum/czytelniczka Monika
W ostatnich miesiącach nasilił się problem wyrzucania śmieci i jedzenia przez okno. Widoczne jest to zwłaszcza na os. Górczyn i Staszica. Jak przyznają czytelnicy portalu gorzowianin.com, przez takie zachowanie niektórych mieszkańców, w blokach pojawiają się szczury.

W miniony weekend portal gorzowianin.com informował o tym, że po klatce schodowej bloku przy ul. Batalionu Zośka 25 biegają trzy szczury. Mieszkańcy byli w szoku, że szczury pojawiły się w bloku, a jeden z nich zaatakował nawet sąsiada. - Deratyzator dopiero w poniedziałek. Chcesz wejść do domu, a tu wyścigi z góry. Strach drzwi otworzyć. Dzieci boją się wychodzić i wchodzić do domu. Dramat - relacjonowała mieszkanka bloku przy ul. Batalionu Zośka.

Po publikacji artykułu, wśród czytelników wywiązała się dyskusja. Zdecydowana większość osób przyznała, że mieszkańcy są sobie sami winni, bo wyrzucają resztki jedzenia przez okno, co zwabia szczury. - Więcej resztek jedzenia przez okno wyrzucać to na bank nie będzie szczurków. Lokatorzy mają szczurki na własne życzenie i tyle w temacie - napisała czytelniczka Magdalena. - Zakaz wyrzucania jedzenia przez okno i pod balkon powinien być przestrzegany i weryfikowany przez straż miejską jako zanieczyszczanie terenów wspólnych. Takim zachowaniem truje się psy, koty, ptaki i jak widać ściąga gryzonie - komentuje Mirela. - Zakazy są, pisma na klatkach są, ale co to da jak ludzie chamy i śmieciarze? - pyta się z kolei inny czytelnik. - Po części jest to wina jedzenia wyrzucanego przez okno, otwartych śmietników ale przede wszystkim miasta które, nie przeprowadza deratyzacji kanalizacji. Ja mieszkam w domku, obok mam zakład garmażeryjny. A na podwórku stając na trawie ziemia się zapada. Są korytarze i dziura przy dziurze. Dodam jeszcze ze z drugiej strony owego zakładu jest przedszkole – opowiada Angelika. Natomiast czytelniczka Gosia przyznaje, że z takim samym problemem zmaga się również os. Staszica.

Na problem wyrzucanych śmieci i resztek jedzenia przez okna zwróciła w ostatnim czasie uwagę radna Anna Kozak. - W ostatnim czasie ponownie nasilił się problem wyrzucania resztek jedzenia oraz śmieci przez okna mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Widoczne jest to zwłaszcza na os. Staszica i os. Górczyn. Wnioskuję o zapewnienie dodatkowych patroli straży miejskiej w celu monitorowania sytuacji - napisała w swojej interpelacji Anna Kozak, radna Platformy Obywatelskiej.

Co na to miasto? - Straż miejska w ramach codziennych patroli będzie realizowała zadania zmierzające do wyeliminowania tego procederu. Ponadto sprawa została przekazana komendantowi miejskiemu policji w Gorzowie z prośbą o podjęcie działań. W sprawie zapewnienia dodatkowych patroli straży miejskiej, informuję, że stan zatrudnienia w straży miejskiej nie daje możliwości zwiększenia ilości patroli - komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Jednak nie tylko śmieci i resztki jedzenia są wyrzucane przez okno. W styczniu 2021 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że jeden z mieszkańców wieżowca przy ul. Gwiaździstej na os. Słonecznym w Gorzowie wyrzucał przez okno woreczki z odchodami oraz inne śmieci. Woreczki z fekaliami lądowały na trawniku przed blokiem lub na rosnącym obok drzewie. Przez okno były też wyrzucane butelki. Tuż po interwencji portalu gorzowianin.com, cały teren łącznie z drzewem został posprzątany, jednak sprawcy nie namierzono.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości