Wiadomości

Ukradł busa w Gorzowie. Został zatrzymany 30 minut później w Międzyrzeczu

5 stycznia 2023, 10:55, red
zdjęcie poglądowe
Policjanci z Gorzowa zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który ukradł busa marki fiat ducato z osiedlowego parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Złodziej został zatrzymany zaledwie 30 minut po zgłoszonej kradzieży na terenie Międzyrzecza. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

- Chciałabym podzielić się pozytywnymi wiadomościami i podziękować osobom, które doprowadziły do szczęśliwego zakończenia poszukiwań naszego auta w tak szybkim czasie – napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Ewa.

Jak się okazało, około godz. 1.20 w nocy w środę 4 stycznia doszło do kradzieży busa marki fiat ducato z osiedlowego parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Właściciele samochodu usłyszeli tylko hałas i zobaczyli, że ktoś ukradł ich busa. Nie widzieli w którym kierunku odjechał złodziej. - Zadzwoniliśmy pod numer 112 i zgłosiliśmy kradzież naszego fiata ducato. Samochód był bez nadajnika GPS, a już po niespełna godzinie otrzymałam informację, że bus został namierzony i zatrzymany 45 kilometrów od Gorzowa. Dlatego chciałabym podziękować policjantom z Gorzowa i Międzyrzecza, za tak szybkie i sprawne zatrzymanie złodzieja. Cieszymy się, że samochód wraz z narzędziami wrócił już do nas. Myślę, że w dzisiejszych trudnych czasach warto jest przekazywać takie dobre wiadomości – opowiada czytelniczka Ewa.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Policjanci potwierdzają, że w środę 4 stycznia przed godz. 1.30 otrzymali zgłoszenie o kradzieży busa. - Do działań zostały zaangażowane patrole w mieście, kryminalni i operator monitoringu miejskiego. Wszystkie ustalenia naszych funkcjonariuszy zostały przekazane do komend z ościennych powiatów. Dzięki temu, przy ul. Kazimierza Wielkiego w Międzyrzeczu został zatrzymany do kontroli kierujący fiatem ducato. Kierowca był bardzo nerwowy, bo jak się okazało kierował busem, który został skradziony 30 minut wcześniej z terenu Gorzowa – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. 33-letni mężczyzna usłyszał w czwartek 5 stycznia zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Bus fiat ducato wraz z narzędziami o wartości 20 tys. zł wrócił już do właścicieli.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości