• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Oszustwo na węgiel. Zapłacili za węgiel, którego nigdy nie dostali

3 stycznia 2023, 11:04, mk
Policjanci z Gorzowa otrzymali zgłoszenia od mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich gmin w sprawie oszustw do których doszło podczas zakupu węgla. Oszuści podszywali się pod internetowe firmy sprzedające opał. Poszkodowane osoby straciły pieniądze, a węgla nigdy nie otrzymały.

Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zgłosiły się w ostatnich tygodniach osoby, które zostały oszukane podczas zakupu opału. Mieszkańcy Gorzowa i podgorzowskich gmin szukali w internecie ofert dotyczących sprzedaży węgla.

- Pokrzywdzeni znaleźli sklepy internetowe, w których zdecydowali się złożyć zamówienie na zakup węgla. Wszystko wyglądało profesjonalnie, pokrzywdzeni kupili jedną lub dwie tony węgla. Chęć zakupu potwierdzili przelewem na wskazane konto i czekali na realizację. Niestety opał nigdy do nich nie dotarł. Przy próbie wpisania adresu internetowego sklepu okazuje się, że nie istnieje. W jednym przypadku oszuści mieli prowadzić stronę internetową bliźniaczo podobną do wiarygodnego i ogólnopolskiego punktu sprzedaży – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci z Gorzowa prowadzą postępowanie w tej sprawie. Oszukane osoby straciły po kilka tysięcy złotych, w zależności od ilości kupionego węgla, straty wyniosły od około 1,5 tys. zł do 3 tys. zł. Dlatego też funkcjonariusze apelują, żeby podczas zakupów w sklepach internetowych dobrze zweryfikować firmę.

- Poszukajmy na jej temat wiarygodnych opinii, zapytajmy znajomych, którzy takie zakupy w sieci już robili. Uważajmy na promocyjne i niskie ceny, które znacznie odbiegają od tych rynkowych. W takim przypadku chęć zaoszczędzenia kilkuset złotych może zakończyć się stratą pieniędzy i niepotrzebnym stresem. Dobrze sprawdzajmy także adresy internetowe sklepów, gdyż mogą być podobne do firm prowadzących w pełni legalną sprzedaż. Przy każdej internetowej transakcji zastanówmy się kilka razy, nim przekażemy swoje pieniądze – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości