• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

4-miesięczna dziewczynka wypadła z rąk. Była pod opieką pijanych rodziców

1 stycznia 2023, 10:28, red
fot. archiwum
W Sylwestrową noc do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorzowie trafiło kilkanaście osób, które były „ofiarami” alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Najmłodszym pacjentem była 4-miesięczna dziewczynka, która była pod opieką pijanych rodziców oraz babci i wypadła opiekunom z rąk.

W nocy z soboty 31 grudnia 2022 roku na 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy Gorzowa bawili się przede wszystkim na domówkach. Punktualnie o północy wiele osób wyszło przed bloki i zaczęło strzelać petardami i fajerwerkami.

Jak się okazało, podczas minionej sylwestrowej nocy na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Dekerta nie trafił żaden pacjent, który odniósłby obrażenia związane z odpaleniem petard czy fajerwerków. - Niestety trafiło do nas kilkanaście osób, które były „ofiarami” alkoholu oraz środków psychoaktywnych – mówi Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

4-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala w Gorzowie. Była pod opieką pijanych rodziców i babci

Najmłodszym pacjentem, który trafił do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie było 4-miesięczne dziecko, które spadło z wysokości. Niemowlak był pod opieką pijanych rodziców. Dziecko zostało przyjęte na chirurgię dziecięcą gorzowskiego szpitala.

Jak się okazało, do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Słońsk. - W sylwestrowy wieczór 31 grudnia po godz. 21 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku do którego miało dojść w jednym z mieszkań. 4-miesięczną dziewczynką opiekowali się pijani rodzice oraz babcia. Wszyscy mieli w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Pomiędzy matką, ojcem i babcią doszło do nieporozumienia w sprawie opieki nad dzieckiem i niemowlak miał wypaść z rąk jednej z osób. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Sprawą zajmuje się sąd rodziny oraz Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie. W poniedziałek 2 stycznia zostanie podjęta decyzja w sprawie dalszej opieki nad 4-miesięczną dziewczynką.

Pijani i ranni. Tacy pacjenci trafili na SOR w Gorzowie w sylwestrową noc

W sylwestrową noc doszło również do dźgnięcia nożem. Jedna osoba z raną kłutą klatki piersiowej trafiła do gorzowskiego szpitala. Została zaatakowana nożem przez osobę z rodziny, która była pod wpływem alkoholu. - Do dźgnięcia nożem doszło podczas imprezy domowej z udziałem rodziny. Prowadzimy postępowanie w tej sprawie – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ponadto na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiło 5 osób po pobiciu, które brały udział w bójkach domowych, 1 osoba po spożyciu środków psychoaktywnych – była agresywna. A także 1 osoba z raną ręki, która została raniona tłuczoną butelką.

- Na SOR trafiły również dwie osoby niepełnoletnie, które były w stanie upojenia alkoholowego. Jedna z nich była skrajnie wyziębiona, została znaleziona na dworze pijana i rozebrana – opowiada Szymańska.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości