• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Statystyczny kierowca powodujący kolizje i wypadki w Gorzowie. Kim jest?

27 grudnia 2022, 09:34, inf. prasowa
fot. archiwum
Kim jest statystyczny kierowca, który powoduje najwięcej kolizji i wypadków w Gorzowie. Ile ma lat i jakim samochodem jeździ? Serwis rankomat.pl przygotował zestawienie miast pod kątem liczby zdarzeń drogowych oraz tego ile ma lat i czym jeździ kierowca powodujący szkody.

Serwis rankomat.pl przeanalizował deklaracje właścicieli samochodów poszukujących taniego OC za III kwartał 2022 roku. Celem było sprawdzenie, po których miastach poruszało się najwięcej kierowców przyznających się do spowodowania w przeszłości chociaż jednej szkody.

Okazuje się, że najwięcej szkodowych kierowców można spotkać w Sosnowcu aż 28,6%. A jak w tym zestawieniu wypadł Gorzów? Nasze miasto zajęło 50 miejsce ex aequo ze Stalową Wolą na 84 miasta. Jak podaje rankomat.pl - 24% kierowców z Gorzowa przyznało się, że spowodowało w przeszłości przynajmniej jedną szkodę. W Zielonej Górze ten odsetek jest jeszcze wyższy.

Kim jest zatem statystyczny kierowca, który powoduje najwięcej kolizji i wypadków w Gorzowie? Według danych serwisu rankomat.pl ma 36 lat i porusza się volkswagenem passatem, chociaż w przeszłości szkód mógł dokonać innym pojazdem. Statystyki dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie. Dlatego też w Gorzowie średnia składka w III kwartale 2022 roku wyniosła 560 zł. To więcej o 63 zł od średniej dla całego kraju.

- Historia ubezpieczenia kierowcy jest najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez ubezpieczycieli, jeśli chodzi o wycenę OC. Bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na maksymalne zniżki. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie danych dotyczących kolizji i wypadków, sieci dróg oraz natężenia ruchu oceniają ryzyko wystąpienia szkody w danym mieście czy regionie. Wysokie ryzyko może oznaczać wyższą cenę obowiązkowej polisy. Podczas kalkulacji składki ubezpieczyciele biorą pod uwagę więcej parametrów. Dlatego zawsze warto porównać oferty wszystkich towarzystw, ponieważ każde z nich inaczej będzie oceniać ryzyko wystąpienia szkody - komentuje Stefania Stuglik, ekspertka ds. ubezpieczeń komunikacyjnych multiporównywarki rankomat.pl.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości