• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Fajerwerki coraz droższe, ale chętnych nie brakuje

31 grudnia 2022, 13:13
W sklepach, czy punktach handlowych sprzedających fajerwerki zlokalizowanych przy parkach handlowych lub galeriach ruch dziś dość spory. Mimo apeli o niestrzelanie w Sylwestra i wysokich cenach fajerwerków gorzowianie wydają na pirotechnikę sporo pieniędzy.

To może być szokujące, ale typowy klient wydaje na fajerwerki w tym roku około 250 złotych. Nie oznacza to, że kupujemy ich więcej, ale ceny wzrosły o 35-40 procent w porównaniu z tymi z ubiegłego roku. 

Zainteresowanie zakupem fajerwerków jest spore, ludzi nie odstraszają ceny. Za fajerwerki możemy zapłacić 20-30 złotych, ale możemy też kupić takie za 2 tysiące złotych. Jak mówią nam sprzedawcy, większość osób kupuje sylwestrową pirotechnikę dopiero po świtach Bożego Narodzenia. Wtedy klientów jest najwięcej. 

Około 80 procent klientów na zakup sylwestrowej pirotechniki wydaje od 200 do 600 złotych! Coraz więcej osób kupuje kilkunasto lub kilkudziesięcio strzałowe wyrzutnie, a nie pojedyncze rakiety. 

Jest też pozytywny trend, bo coraz więcej klientów kupuje tzw. ciche fajerwerki, czyli np. zimne ognie, fontanny, wulkany, flary czy dymy, ale te tradycyjne fajerwerki cieszą się wciąż ogromnym zainteresowaniem. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości