Wiadomości

Mieszkania doprowadzają do ruiny. Będą kolejne eksmisje zadłużonych lokatorów

30 grudnia 2022, 15:13
fot. archiwum
Na początku 2023 roku Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie planuje przeprowadzenie kolejnych 20 eksmisji z mieszkań komunalnych. Eksmisja będzie dotyczyła w pierwszej kolejności osób, które niszczą mieszkania i części wspólne nieruchomości, a także stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców budynku.

Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka ponad 600 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania w których przebywają. Szokujące jest to, do jakiego stanu są doprowadzane niektóre mieszkania. Niestety przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii koronawirusa obowiązywał zakaz eksmisji, dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ruszył z ponownymi eksmisjami kiedy tylko miał taką prawną możliwość. Pierwsze eksmisje ruszyły w wakacje, kolejny etap został przeprowadzony jesienią 2022 roku.

Pijacy i awanturnicy zajmują mieszkania socjalne w Gorzowie  i nie płacą czynszu

Wówczas eksmisji doczekał się mężczyzna, który nie płacił czynszu od 15 lat, a jego mieszkanie znajdujące się przy ul. Sikorskiego było zdewastowane i nadawało się jedynie do generalnego remontu. - Mieszkańcy kamienicy odetchnęli z ulgą, bo były wielokrotne skargi na hałas i urządzanie libacji alkoholowych. W mieszkaniu było brudno, pełno puszek, a do tego wszystkie ściany i sufit były czarne. Mężczyzna zdemontował nawet piec kaflowy, aby pozyskać metalowe elementy do sprzedaży i ogrzewał mieszkanie za pomocą „kozy” - opowiadał w październiku Damian Madaliński, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5.

Eksmisje dłużników w Gorzowie już po Nowym Roku

Teraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie szykuje się do kolejnych eksmisji, te zostaną przeprowadzone na początku 2023 roku. - Tuż po Nowym Roku planujemy rozpoczęcie procedury eksmisji. Obejmie ona 20 osób, które od lat nie płacą czynszu i mają prawomocne wyroki eksmisyjne. Zostaną one przeniesione do pomieszczeń tymczasowych – mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Głównym powodem eksmisji są zaległości czynszowe, bezprawne wejście do lokalu i korzystanie z niego, dewastowanie mieszkania i części wspólnych budynku oraz stwarzanie zagrożenia dla pozostałych mieszkańców budynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości