• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Mieszkania doprowadzają do ruiny. Będą kolejne eksmisje zadłużonych lokatorów

30 grudnia 2022, 15:13
fot. archiwum
Na początku 2023 roku Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie planuje przeprowadzenie kolejnych 20 eksmisji z mieszkań komunalnych. Eksmisja będzie dotyczyła w pierwszej kolejności osób, które niszczą mieszkania i części wspólne nieruchomości, a także stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców budynku.
Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka ponad 600 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania w których przebywają. Szokujące jest to, do jakiego stanu są doprowadzane niektóre mieszkania. Niestety przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii koronawirusa obowiązywał zakaz eksmisji, dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ruszył z ponownymi eksmisjami kiedy tylko miał taką prawną możliwość. Pierwsze eksmisje ruszyły w wakacje, kolejny etap został przeprowadzony jesienią 2022 roku.

Pijacy i awanturnicy zajmują mieszkania socjalne w Gorzowie  i nie płacą czynszu

Wówczas eksmisji doczekał się mężczyzna, który nie płacił czynszu od 15 lat, a jego mieszkanie znajdujące się przy ul. Sikorskiego było zdewastowane i nadawało się jedynie do generalnego remontu. - Mieszkańcy kamienicy odetchnęli z ulgą, bo były wielokrotne skargi na hałas i urządzanie libacji alkoholowych. W mieszkaniu było brudno, pełno puszek, a do tego wszystkie ściany i sufit były czarne. Mężczyzna zdemontował nawet piec kaflowy, aby pozyskać metalowe elementy do sprzedaży i ogrzewał mieszkanie za pomocą „kozy” - opowiadał w październiku Damian Madaliński, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5.

Eksmisje dłużników w Gorzowie już po Nowym Roku

Teraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie szykuje się do kolejnych eksmisji, te zostaną przeprowadzone na początku 2023 roku. - Tuż po Nowym Roku planujemy rozpoczęcie procedury eksmisji. Obejmie ona 20 osób, które od lat nie płacą czynszu i mają prawomocne wyroki eksmisyjne. Zostaną one przeniesione do pomieszczeń tymczasowych – mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Głównym powodem eksmisji są zaległości czynszowe, bezprawne wejście do lokalu i korzystanie z niego, dewastowanie mieszkania i części wspólnych budynku oraz stwarzanie zagrożenia dla pozostałych mieszkańców budynku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości