• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

W Gorzowie zostanie wybudowana stacja do tankowania wodoru

16 grudnia 2022, 13:59
fot. facebook.com/ORLENOfficial
PKN Orlen zamierza wybudować w Gorzowie stację do tankowania wodoru. Samochody wodorowe będzie można zatankować na stacji przy Al. 11 Listopada. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2025 roku.

Samochody wodorowe są postrzegane przez wiele osób jako przyszłość motoryzacji. Takie auto nie emituje do atmosfery żadnych spalin, a zarazem rozwiązuje wiele problemów, z którymi borykają się właściciele samochodów elektrycznych. Obecnie w całej Polsce jest 14 stacji do tankowania wodoru. Swoje stacje wodorowe ma m.in. PGE, PGNiG, Lotos i Orlen. A korzystają z nich przede wszystkim autobusy komunikacji miejskiej, które są zasilane na wodór – tak jest np. w Krakowie, Wrocławiu czy Gdyni.

Natomiast najbliżej Gorzowa stacja do tankowania wodoru jest w Poznaniu. Jednak w ciągu najbliższych 3 lat ma to się zmienić. Spółka PKN Orlen zamierza wybudować kilkanaście ogólnodostępnych stacji do tankowania wodoru w całej Polsce. Jedna z nich ma się znaleźć w Gorzowie.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, stacja do tankowania wodoru zostanie wybudowana na Orlenie przy Al. 11 Listopada w Gorzowie. Obecnie trwa procedura wydania spółce PKN Orlen decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa ogólnodostępnej stacji tankowania wodorem w Gorzowie". Stacja miałaby zostać oddana do użytku w połowie 2025 roku.

Stacja tankowania wodoru przy Al. 11 Listopada zostanie wybudowana w ramach projektu „Clean cities – hydrogen mobility in Poland” i będzie przeznaczone do zasilania środków komunikacji publicznej, samochodów osobowych, a docelowo także pojazdów ciężarowych. To oznacza, że mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości będą mogli w końcu pomyśleć o zakupie samochodu wodorowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości