Wiadomości

Chcesz wynająć mieszkanie w Gorzowie? Przygotuj się na duże wydatki!

7 grudnia 2022, 17:30, mk
foto: Marcin Kluwak
Osoby, które szukają mieszkań na wynajem w Gorzowie wiedzą, że oferty znikają w mgnieniu oka. Na popularnych portalach ogłoszeniowych znajdziemy raptem kilkadziesiąt ofert z najbardziej pożądanymi metrażami. W dodatku ceny wynajmu mieszkań w Gorzowie wzrosły o blisko 30%. Sprawdziliśmy, jakie są ceny wynajmu mieszkań w Gorzowie.

Z roku na rok Gorzów ma coraz mniej mieszkańców, w końcu w mieście jest ujemny przyrost naturalny. To jest tendencja, która utrzymuje się od lat i potwierdzają ją również wyniki spisu powszechnego, który został przeprowadzony w 2021 roku. Z opublikowanych danych wynika, że w Gorzowie jest o 4,5 tys. mniej mieszkańców, niż 10 lat temu.

Jednak spadek liczby mieszkańców Gorzowa nie ma odzwierciedlenia na rynku nieruchomości. Paradoksalnie w Gorzowie buduje się coraz więcej bloków i jest ogromne zainteresowanie wynajem mieszkań.

Wynajem mieszkań w Gorzowie. Jest drożej, niż przed rokiem

Według danych otodom.pl, jeszcze w październiku 2021 roku średnia cena wynajmu mieszkania do 40 m.kw. w Gorzowie wynosiła niecałe 1194 zł. Natomiast za wynajem takiego samego mieszkania w październiku 2022 roku trzeba było już zapłacić średnio 1688 zł.

– Na sytuację mieszkaniową w Gorzowie wpływ ma bardzo wiele czynników. Część z nich pokrywa się z resztą kraju. Inflacja, generalny wzrost kosztów, spadek zdolności kredytowej Polaków i możliwości zakupu własnego M, a także sytuacja za naszą wschodnią granicą, a co za tym idzie większe zapotrzebowanie na mieszkania, ze względu na przyjazd rodzin do obecnych już tu pracowników z Ukrainy. Gorzów ma jednak jeszcze jedną ważną składową. Prężnie rozwijającą się strefę ekonomiczną, która przyciąga pracowników z kraju i zagranicy. Asymetryczny przyrost liczby miejsc pracy w stosunku do liczby dostępnych mieszkań, winduje ceny i zwiększa rywalizację o mieszkanie pomiędzy potencjalnymi najemcami - mówi Piotr Arendarski z biura Arendarski Nieruchomości.

Ceny wynajmu mieszkań w Gorzowie. Ile trzeba zapłacić za wynajem mieszkania w Gorzowie?

Przejrzeliśmy popularny serwis olx, w którym dostępne są obecnie 64 mieszkania na wynajem w Gorzowie. Ceny są zróżnicowane, ale widać, że jest drożej.

Za wynajem 3-pokojowego mieszkania o powierzchni 48 m.kw. na osiedlu Europejskim trzeba zapłacić 2300 zł. Do tego dochodzi czynsz w wysokości 700 zł oraz kaucja 2500 zł. Tym samym potencjalny najemca musi wydać już na start 5500 zł.

W przypadku osiedla Dolinki za wynajem 2-pokojowego mieszkania o powierzchni 39 m.kw. trzeba zapłacić 2000 zł, plus 400 zł czynszu. A także kaucję za dwa miesiące z góry, czyli 4000 zł. Na start trzeba wydać 6400 zł.

Jeżeli chodzi o osiedle Górczyn, to tutaj za wynajem 2-pokojowego mieszkania o powierzhni 35 m.kw. przy ul. Jana Pawła II trzeba zapłacić 1900 zł oraz 400 czynszu. Do tego dochodzi kaucja w wysokości 4000 zł. Wynajmujący musi tym samym wydać 6300 zł.

Na os. Staszica 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 52 m.kw. wynajmiemy za 2200 zł miesięcznie plus 850 zł czynszu. Do tego dochodzi kaucja w wysokości 3500 zł. Całość do zapłaty na start to 6550 zł.

Z kolei za wynajem 3-pokojowego mieszkania o powierzchni 68 m.kw. w Śródmieściu przy ul. Borowskiego trzeba zapłacić 2500 zł plus czynsz 1000 zł. Do tego dochodzi kaucja w wysokości dwukrotnej opłaty za wynajem, czyli 5000 zł. Całość na start to 8500 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości