Wiadomości

Najpierw koncepcja. A kiedy prace budowlane na stadionie piłkarskim w Gorzowie?

24 stycznia 2023, 10:34, red
fot. Michał Heck
Trwają prace nad koncepcją projektową modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Koncepcję wraz z opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji przygotowuje architekt Michał Heck z Chwalęcic. Kiedy zatem możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie realnych prac budowlanych na stadionie piłkarskim w Gorzowie?

Pod koniec września 2022 roku władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na wykonanie koncepcji projektowej modernizacji stadionu przy ul. Olimpijskiej. Do realizacji zadania został wybrany architekt Michał Heck z Chwalęcic, który złożył najtańszą ofertę na kwotę 87 tys. 800 zł. Architekt z podgorzowskich Chwalęcic od razu wziął się do pracy, bo w końcu ma do przygotowania nie tylko koncepcję dokumentacji projektowej, ale również opracowanie szacunku kosztów na realizację inwestycji. Zgodnie z umową koncepcja powinna być do 5 kwietnia 2023 roku.

Koncepcja to jedno, ale kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie realnych prac budowlanych na stadionie piłkarskim w Gorzowie? W końcu obecny stadion przy ul. Olimpijskiej lata świetności ma już dawno za sobą i obecnie jest to obraz nędzy i rozpaczy. Kompleksowej przebudowy wymagają nie tylko trybuny czy murawa, ale również całe zaplecze socjalne.

- Koncepcja wstępna modernizacji stadionu piłkarskiego w układzie wariantowym została opracowana. Po dokonaniu niezbędnych uzgodnień przez autora koncepcji opracowana zostanie koncepcja docelowa. Termin opracowania docelowej to 5 kwietnia. Koncepcja przewiduje etapowanie inwestycji. Ze względu na ograniczone środki budżetowe miasta Gorzowa nie jest planowane w bieżącym roku zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. Określenie czasu realizacji przedmiotowego zadania będzie możliwe po ustaleniu wstępnego zakresu robót i wyliczeniu szacunkowych kosztów inwestycji na bazie opracowanej koncepcji modernizacji stadionu - komentuje Bartosz Kmita, sekretarz Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że miasto tak naprawdę nie potrafi na ten moment powiedzieć, kiedy stadion piłkarski zostanie zmodernizowany. Jednak jest pewne, że to kwestia najbliższych kilku lat.

Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych pierwszej ligi. Na trybunach mają być miejsca dla nawet 8-10 tys. widzów.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Oprócz tego na stadionie mają zostać wybudowane stoiska gastronomiczne, pomieszczenia robocze, sala do konferencji prasowych, sala odpraw, pokój VAR, reżyserka TV, studia TV. Zmodernizowane mają zostać kasy biletowe, a na stadionie ma pojawić się system monitoringu wizyjnego, nowe nagłośnienie, instalacja światłowodowa VAR czy miejsce dla wozów transmisyjnych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości