• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa jeszcze poczekają na tanie mieszkania

7 grudnia 2022, 10:28
fot. Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego unieważniło właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy budynku wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie. W nowych blokach miały znaleźć się tanie mieszkania na wynajem.

Już w 2021 roku Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiadało, że chce wybudować mieszkania na wynajem w ramach inwestycji "Budowa kompleksu mieszkaniowego u zbiegu ul. Przemysłowej i Prostej" o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "W Gorzowie zostaną wybudowane mieszkania na... wynajem". Według pierwotnych założeń, pierwszy etap inwestycji miał rozpocząć się w I kwartale 2022, a drugi etap w III kwartale 2023 roku, tak aby cała inwestycja zakończyła się w czerwcu 2025 roku.

Jednak nic z tych planów nie wyszło, bo dwa poprzednie przetargi na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zakończyły się fiaskiem. Trzeci przetarg został ogłoszony w listopadzie 2022 roku. Jak się okazało, do postępowania zgłosiły się trzy firmy. Budżet na ten cel to 400 tys. zł.

Najtańszą ofertę złożyła firma APAJK Architekci z Gorzowa na kwotę 489 tys. 909 zł, BBC Best Building Consultants z Warszawy zaoferowała 497 tys. 904 zł, a firma Portal PP ze Szczecina chciała 559 tys. 799 zł za przygotowanie dokumentacji projektowej.

Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego unieważniło właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia. W niniejszym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, jaka zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówioenia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Tym samym budowa bloku z tanimi mieszkaniami po raz kolejny zostanie odłożona w czasie. Można się spodziewać, że na początku 2023 roku Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego po raz kolejny ogłosi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej "Budowy budynku wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie".

Tanie mieszkania na wynajem w Gorzowie

Inwestycja zakładała budowę dwóch budynków przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie, w których znajdą się łącznie 93 mieszkania oraz 3 lokale handlowo-usługowe. W nowych blokach mają znaleźć się tanie mieszkania na wynajem.

Żeby móc wynająć takie mieszkanie, trzeba będzie spełnić określone kryteria m.in. dochodu. Mieszkania będą przeznaczone dla osób, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania, ale zarabiają za dużo, aby ubiegać się o mieszkanie komunalne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości