• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Kierowcy wjeżdżają na deptak pomimo zakazu. Są surowo karani [film]

14 grudnia 2022, 13:14
fot. KMP Gorzów
Kierowcy samochodów wjeżdżają na zmodernizowane torowisko i deptak przy ul. Chrobrego w Gorzowie pomimo zakazu. Wszystko odbywa się pod okiem kamery, co daje postawę do ukarania i wezwania do gorzowskiej komendy. Do tej pory 34 kierowców zostało ukaranych wysokimi mandatami i punktami karnymi. Natomiast wobec 4 osób skierowano wniosek do sądu o ukaranie.

Deptak przy ul. Chrobrego w Gorzowie po przebudowie pełni wyłącznie funkcję rekreacyjną Ruch pojazdów ograniczono do niezbędnego minimum. Dopuszczono możliwość wjazdu na ten odcinek wyłącznie pojazdów Miejskiego Zakładu Komunikacji, służb miejskich, rowerów oraz pojazdów posiadających zezwolenie zarządcy drogi.

Jednak okazuje się, że pomimo ustawienia czytelnych znaków, kierowcy łamią nadal przepisy. Niektórzy robią to z niewiedzy, inni z ignorancji, chcąc skrócić sobie drogę. - Policjanci i strażnicy miejscy reagują na zgłoszony problem częstszymi patrolami w tym miejscu. Już po kilku minutach obecności służb trafiają się kierowcy łamiący przepisy. Potwierdzeniem nieprawidłowego zachowania kierujących są także nagrania z kamer miejskiego monitoringu. Operatorzy rejestrują nie tylko lekceważenie znaków, ale także niebezpieczne sytuacje. Ze względu na ruch tramwajów, na tym odcinku wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą zachować szczególną ostrożność – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu wykroczenia zakończą się wezwaniem do gorzowskiej komendy. Kierowcy, którzy łamią przepisy, muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych oraz 8 punktami karnymi. Do tej pory 34 kierowców zostało ukaranych wysokimi mandatami i punktami karnymi. Natomiast wobec 4 osób skierowano wniosek do sądu o ukaranie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości