• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Skandaliczne zachowanie kierowcy toyoty. Został surowo ukarany [film]

11 grudnia 2022, 19:18
fot. czytelnik Bartosz
Kierowca toyoty przejechał na czerwonym świetle i omal nie potrącił kobiety przechodzącej przez pasy przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a do tego został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tys. zł oraz został nałożony na niego 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wracamy do sprawy niebezpiecznego zdarzenia do którego doszło w październiku przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Nasz czytelnik Bartosz był świadkiem, jak kierowca toyoty (taksówki) przejechał na czerwonym świetlne przez przejście dla pieszych po którym przechodziła kobieta. Wszystko zarejestrowała kamera, która znajdowała się w jego samochodzie.

Na nagraniu widać, jak na pasy wchodzi kobieta, ponieważ ma zielone światło, a auto naszego czytelnika stoi zgodnie z przepisami przed sygnalizatorem, ponieważ dla samochodów jest czerwone. Kiedy piesza zbliża się do środka jezdni, lewym pasem pomimo czerwonego światła przejeżdża kierujący toyotą. Na szczęście kobieta w porę zauważyła samochód i na chwilę się zatrzymała - gdyby tego nie zrobiła mogłoby dojść do tragedii.

Nagranie trafiło na policję. Funkcjonariusze z gorzowskiej drogówki podkreślali, że zachowanie kierowcy toyoty było skandaliczne i nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. Dlatego też policjanci skierowali wniosek o ukaranie kierowcy toyoty do Sądu Rejonowego w Gorzowie.

- Decyzją sądu na kierowcę toyoty została nałożona grzywna w wysokości 2,5 tys. zł oraz 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna został ukarany kilkudziesięcioma punktami karnymi, tak że przekroczył próg 24 punktów i stracił prawo jazdy – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

To oznacza, że kiedy mężczyźnie minie 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów, będzie musiał jeszcze raz podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości