Wiadomości

Skandaliczne zachowanie kierowcy toyoty. Został surowo ukarany [film]

11 grudnia 2022, 19:18
fot. czytelnik Bartosz
Kierowca toyoty przejechał na czerwonym świetle i omal nie potrącił kobiety przechodzącej przez pasy przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a do tego został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tys. zł oraz został nałożony na niego 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wracamy do sprawy niebezpiecznego zdarzenia do którego doszło w październiku przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Nasz czytelnik Bartosz był świadkiem, jak kierowca toyoty (taksówki) przejechał na czerwonym świetlne przez przejście dla pieszych po którym przechodziła kobieta. Wszystko zarejestrowała kamera, która znajdowała się w jego samochodzie.

Na nagraniu widać, jak na pasy wchodzi kobieta, ponieważ ma zielone światło, a auto naszego czytelnika stoi zgodnie z przepisami przed sygnalizatorem, ponieważ dla samochodów jest czerwone. Kiedy piesza zbliża się do środka jezdni, lewym pasem pomimo czerwonego światła przejeżdża kierujący toyotą. Na szczęście kobieta w porę zauważyła samochód i na chwilę się zatrzymała - gdyby tego nie zrobiła mogłoby dojść do tragedii.

Nagranie trafiło na policję. Funkcjonariusze z gorzowskiej drogówki podkreślali, że zachowanie kierowcy toyoty było skandaliczne i nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. Dlatego też policjanci skierowali wniosek o ukaranie kierowcy toyoty do Sądu Rejonowego w Gorzowie.

- Decyzją sądu na kierowcę toyoty została nałożona grzywna w wysokości 2,5 tys. zł oraz 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna został ukarany kilkudziesięcioma punktami karnymi, tak że przekroczył próg 24 punktów i stracił prawo jazdy – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

To oznacza, że kiedy mężczyźnie minie 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów, będzie musiał jeszcze raz podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości