Wiadomości

O krok od pożaru. Seniorka wrzuciła niedogaszony popiół do reklamówki

13 grudnia 2022, 13:31
fot. Damian Pyta
Nadpaleniu uległ fragment drewnianej podłogi w kamienicy przy ul. Walczaka w Gorzowie. Wszystko przez to, że seniorka wyrzuciła niedogaszony popiół do plastikowej reklamówki. Natomiast gorący popiół przetopił się przez reklamówkę i spadł na drewnianą podłogę, co spowodowało zadymienie.

We wtorek 13 grudnia o godz. 10.14 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Walczaka tuż obok ronda turbinowego. Na miejsce zostały wysłane łącznie cztery zastępy straży pożarnej.

Jak się okazało, w jednym z mieszkań doszło do zadymienia, ponieważ starsza kobieta wyrzuciła niedogaszony popiół do plastikowej reklamówki. - Gorący popiół przetopił się przez reklamówkę i spadł na drewnianą podłogę, która uległa nadpaleniu. Strażacy zerwali fragment podłogi, aby sprawdzić czy pod spodem nie ma zarzewia ognia. Na szczęście nigdzie nie było żadnego śladu i działania zostały zakończone - komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Jak podkreślają strażacy, takie zachowanie kobiety było skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ mogło dojść do poważnego pożaru. Popiół z pieca musi być zimny, aby można go było wyrzucić do śmietnika. Ponadto popiół należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Niestety zdarzają się również osoby, które wsypują do kosza gorący popiół, przez co kontenery na odpady po prostu się topią. Są też przypadki, kiedy mieszkańcy popiół znajdujący się już w koszu, zalewają wodą, co przy minusowych temperaturach utrudnia jego utylizację i niszczy pojemniki na odpady.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości