• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów blisko świąt. Sprawdź, co będzie działo się w weekend [program]

9 grudnia 2022, 15:40
fot. Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzowa
Przed nami kolejny świąteczny weekend w Gorzowie. W ramach kampanii „Gorzów blisko świąt” na mieszkańców czeka zumba, Wigilia Kultur i Narodów czy przejazd świątecznym tramwajem.

Tegoroczna kampania "Gorzów blisko świąt" to kilkanaście wydarzeń w ciągu całego grudnia, które czekają na mieszkańców Gorzowa. A co będzie działo się w najbliższy weekend? Sprawdziliśmy.

Świąteczna zumba w Gorzowie

W sobotę 10 grudnia o godz. 10 w hali sportowej przy ul. Słowiańskiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie organizuje przedświąteczną zumbę. Dla wszystkich będą zapewnione czapki świętego Mikołaja. Impreza jest darmowa, ale OSiR prosi o drobny datek na rzecz schroniska Azorki. Zumbę poprowadzi Anna Paluch.

Wigilia Kultur i Narodów w Gorzowie, czyli wielokulturowe spotkanie przy stole

W sobotę 10 grudnia o godz. 15 w Miejskim Centrum Kultury „Zawarcie” odbędzie się Wigilia Kultur i Narodów w Gorzowie. Podczas wspólnego spotkania przy stole nie zabraknie modlitwy, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i prezentowania zwyczajów wigilijnych. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych - Ukraińcy, Łemkowie, Lwowiacy, Wilniuki, Poleszucy oraz Romowie. Poszczególne grupy dzielą się nie tylko swoimi potrawami wigilijnymi, ale także zwyczajami i kolędami. Wszyscy są ubrani w swoje tradycyjne stroje i prezentują tradycyjne dla ich kultury potrawy wigilijne.

Mikołajkowy Nordic Walking w Gorzowie

W niedzielę 11 grudnia o godz. 11 z placu cyrkowego przy ul. Słowiańskiej wyruszy Mikołajkowy Nordic Walking po parku Słowiańskim. Będą dwie trasy do wyboru, także taka dla najmłodszych. Zapisy wciąż trwają w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Świąteczny tramwaj w Gorzowie

W niedzielę 11 grudnia na ulice Gorzowa poraz kolejny wyjedzie świąteczny tramwaj. W tym roku świąteczny tramwaj to pojazd firmy Konstal 105N, który został udekorowany w wielką czapkę Mikołaja. Natomiast na jego pokładzie znajdą się seniorki z chóru Uniwerystetu Trzeciego Wieku, które będą śpiewały koędy.

Tramwaj będzie kursował na linii nr 2 na trasie Wieprzyce - Piaski – Wieprzyce i wykona następujące kursy:

- z przystanku Wieprzyce o godz. 15.25, 16.38, 17.55

- z przystanku Piaski o godz. 15.58, 17.10, 18.28.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości