• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzów rozmawia z Teslą. Są pierwsze efekty

9 grudnia 2022, 10:04
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Współpraca władz Gorzowa i gorzowskich szkół z Teslą nabiera konkretnego wymiaru. Pierwsi uczniowie niedługo wyjadą na praktyki do zakładu produkcyjnego pod Berlinem, a firma zadeklarowała, że zaprezentuje się na najbliższych Gorzowskich Targach Edukacyjnych w naszym mieście.

Już nie tylko uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu mają szansę nabierać doświadczenia w zakładzie. Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych również będą mieli taką możliwość. I to właśnie uczniowie tej ostatniej szkoły, jako pierwsi wyjadą na praktyki. Stanie się to za kilka tygodni, szczegóły są uzgadniane. To efekt spotkań, które władze miasta i przedstawiciele gorzowskiej oświaty prowadzą regularnie, podczas wizyt oraz on-line.

Zaplanowano już pierwsze praktyki i staże gorzowskich uczniów. Nauczyciele – instruktorzy z Tesli zainteresowani są również udziałem w zajęciach w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, jak i w Zespole Szkół Elektrycznych. Uzgodniono również, że podczas Gorzowskich Targów Edukacyjnych Tesla zaprezentuje się uczestnikom targów, będzie też rozmawiała na temat możliwości zatrudnienia.

Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy odbędą się 14 marca 2023 r., w siedzibie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej 48.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości