• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Świąteczny tramwaj w Gorzowie. Tłum chętnych na przejażdżkę [zdjęcia]

4 grudnia 2022, 17:21
W niedzielę 4 grudnia na ulice Gorzowa wyjechał świąteczny tramwaj. Na przejazd tramwajem udekorowanym w czapkę św. Mikołaja oraz z chórem śpiewającym kolędy nie brakowało chętnych. Jeżeli ktoś nie załapał się na przejażdżkę, to nic straconego. Świąteczny tramwaj wyjedzie na ulice Gorzowa się jeszcze w dwie grudniowe niedziele.

Tegoroczna kampania "Gorzów blisko świąt" to kilkanaście wydarzeń w ciągu całego grudnia, które czekają na mieszkańców Gorzowa. Kalendarz świątecznych wydarzeń Gorzów Blisko Świąt znajdziesz w artykule "Gorzów Blisko Świąt 2022 - Kalendarz świątecznych wydarzeń dla gorzowian".

Jedną z atrakcji, które dla mieszkańców przygotowało miasto wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji jest świąteczny tramwaj, który wyruszył na ulice Gorzowa w niedzielne popołudnie 4 grudnia. Przejazd świątecznym tramwajem jest darmowy.

Świąteczny tramwaj w Gorzowie. Tłum chętnych mieszkańców na przejazd świątecznym tramwajem

W tym roku świąteczny tramwaj to pojazd firmy Konstal 105N, który został udekorowany w wielką czapkę Mikołaja. Natomiast na jego pokładzie znalazły się seniorki chóru Uniwerystetu Trzeciego Wieku, które śpiewały koędy.

Trwamwaj wyruszył o godz. 15.25 z pętli Wieprzyce. Już na początku trasy nie brakowało chętnych i mieszkańcy Gorzowa wraz ze swoimi pociechami ledwo zmieścili się do pojazdu. Ludzie stali nawet na schodach, aby tylko zmieścić się do tramwaju. A w środku? Atmosfera była naprawdę gorąca. Bożonarodzeniowe dekoracje i kolędy mogły wprawić w pradziwy świąteczny nastrój.

Kolejna grupa kilkudziesięciu chętnych osób czekała na pętli tramwajowej na os. Piaski. Kiedy świąteczny tramwaj zatrzymał się na przystanku, wszyscy ruszyli do środka, ale niestety nie każdy załapał się na przejażdżkę. Niektórym nie udało się wcisnąć do wypełnionego po brzegi tramwaju i zostały na przystanku.

Dla tych, którzy nie skorzystali z niedzielnej przejażdżki świątecznym tramwajem, jeszcze nic straconego. MZK zaprasza jeszcze na dwa grudniowe kursy.

Jak będzie kursował świąteczny tramwaj w Gorzowie?

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że świąteczny tramwaj wyjedzie jeszcze na ulice Gorzowa w niedzielę 11 i 18 grudnia w godz. 15.25 – 19. Tramwaj będzie kursował na linii nr 2 na trasie Wieprzyce - Piaski – Wieprzyce i wykona następujące kursy:

- z przystanku Wieprzyce o godz. 15.25, 16.38, 17.55

- z przystanku Piaski o godz. 15.58, 17.10, 18.28.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości