• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Wigilia Kultur i Narodów w Gorzowie, czyli wielokulturowe spotkanie przy stole

7 grudnia 2022, 12:44
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 10 grudnia w Miejskim Centrum Kultury „Zawarcie” odbędzie się Wigilia Kultur i Narodów w Gorzowie. Przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych mieszkający w Gorzowie spotkają się przy świątecznym stole.

Wigilia Kultur i Narodów to już tradycja w Gorzowie. W sobotę 10 grudnia w Miejskim Centrum Kultury „Zawarcie” odbędzie się już 16. edycja tej niezwykłej imprezy podczas której nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i prezentowania zwyczajów wigilijnych.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych - Ukraińcy, Łemkowie, Lwowiacy, Wilniuki, Poleszucy oraz Romowie. Początek spotkania o godz. 15. Poszczególne grupy dzielą się nie tylko swoimi potrawami wigilijnymi, ale także zwyczajami i kolędami. Wszyscy są ubrani w swoje tradycyjne stroje i prezentują tradycyjne dla ich kultury potrawy wigilijne.

Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Bronisławy Waiss-Papuszy oraz Miejskie Centrum Kultury.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości