• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Strażackie Mikołajki. Funkcjonariusze i druhowie podarują krew w prezencie

2 grudnia 2022, 09:08
fot. Ognista Kropla
We wtorek 6 grudnia kilkudziesięciu strażaków z całego województwa lubuskiego odda krew w ramach mikołajkowej akcji krwiodawstwa. Akcja pod hasłem „Strażackie Mikołajki – Podaruj krew w prezencie” odbędzie się w oddziale RCKiK przy ul. Dekerta w Gorzowie.

We wtorek 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Z tej okazji Klub Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla, który działa przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim postanowił zorganizować mikołajkową akcję krwiodawstwa pod hasłem „Strażackie Mikołajki – Podaruj krew w prezencie”.

Do udziału w akcji zgłosiło się w sumie 50 strażaków – zarówno z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu całego województwa lubuskiego. - W ten symboliczny, mikołajkowy dzień, chcielibyśmy pokazać, że strażacy są zjednoczeni i chcemy podarować najcenniejszy prezent dla osób potrzebujących, czyli oddać naszą krew. W końcu podczas pełnionej służby, stoimy na straży życia, niosąc pomoc na wszelki możliwy sposób. Uważam, że jest to jeden z piękniejszych prezentów jaki możemy dać drugiemu człowiekowi nie tylko w święta, ale każdego dnia – podkreśla st. sekc. Tymoteusz Kopaczel, prezes klubu Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja oddawania krwi przez strażaków z całego województwa lubuskiego odbędzie się we wtorek 6 grudnia w godz. 8-12 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Dekerta w Gorzowie.

- Ratowanie życia jest naszym obowiązkiem, nie tylko naszym strażaków, ale każdego człowieka. Jednym ze sposobów na niesienie pomocy jest właśnie oddawanie krwi. Chciałbym zaapelować do wszystkich osób, żeby chociaż raz w swoim życiu oddali krew. Będąc osobą zdrową możemy to śmiało zrobić. Nie bójmy się pomagać, to nic nie boli, a na pewno przyniesie wiele dobrego – apeluje Kopaczel.

Klub Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla działa przy KW PSP w Gorzowie już drugi rok. Ma na swoim koncie wiele akcji oddawania krwi, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jedną z największych akcji była ta zorganizowana w sierpniu w Zielonej Górze pod nazwą „Zjednoczeni krwią”. Celem akcji było oddanie krwi przez 112 osób w nawiązaniu do numeru alarmowego, co dałoby ponad 50 litrów krwi. Ostatecznie krew oddało 168 osób i zebrano ponad 75 litrów krwi.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości