• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Darmowy telewizor na pokazach. Naciągacze dzwonią do mieszkańców Gorzowa

30 listopada 2022, 08:32
Czytelniczka Marlena ostrzega, że dzwoniono do jej taty i zapraszano go na kolejny pokaz z "darmowym" telewizorem. Spotkanie ma odbyć się w środę 30 listopada w hotelu przy Walczaka. Miejski rzecznik konsumentów po raz kolejny apeluje, aby nie brać udziału w spotkaniu.

W ostatnich miesiącach pokazy dla seniorów z drogim sprzętam do kupienia odbywały się w restauracji Radosna. Niestety podczas tych spotkań wielu seniorów dało się naciągnąć. Do ostatnich pokazów w restauracji nie doszło o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Bojkot pokazu dla seniorów. Sprawa ma finał na policji". Również w tej sprawie postanowił zabrać głos właściciel restauracji. Tutaj przeczytasz jego oświadczenie "Pokazy drogiego sprzętu dla seniorów. Właściciel restauracji zabiera głos".

Jak się właśnie okazało, kolejny pokaz został zaplanowany w zupełnie nowym miejscu. Tym razem odbędzie sie w środę 30 listopada w hotelu Gorzów przy ul. Walczaka. - Dzwoniono do mojego taty i zapraszano go na kolejny pokaż z "darmowym" telewizorem. Tym razem spotkanie ma być zorganizowane o godz. 14 w środę w hotelu Gorzów na Walczaka - napisała czytelniczka Marlena.

Zaproszenia na pokazy w Gorzowie. Nie dajcie się nabrać!

Jeżeli odbierzecie taką rozmowę, to nie bójcie się nacisnąć czerwonej słuchawki. To najprostszy i najszybszy sposób, aby pozbyć się oszustów - apeluje do mieszkańców Gorzowa Miejski Rzeczni Konsumentów. Po raz kolejny firmy, które organizują pokazy, zapraszają seniorów na spotkanie. 

Oszuści dzwonią do mieszkańców Gorzowa. Telefony się urywają

Ważne jest, aby z informacją o potencjalnym oszustwie dotrzeć do jak największej ilości osób. Zapytajcie swoich rodziców czy dziadków, czy czasami nie wybierają się na takie spotkanie i przekażcie ostrzeżenie. To ważne, bo podpisując skomplikowane i niezrozumiałe umowy, mogą stracić dużo pieniędzy. 

Miejski Rzecznik Konsumentów ostrzega mieszkańców Gorzowa:

- Jeżeli otrzymałeś zaproszenie, nie korzystaj z niego;

- Sprawdź, czy ktoś z Twojej rodziny, czy znajomych nie dał skusić się na "promocję" ostrzegaj najbliższe Ci osoby dookoła siebie, zwłaszcza osoby starsze one są szczególnie narażone;

- Jeżeli odebrałeś telefon, przerwij rozmowę. Nie bój się nacisnąć czerwonej słuchawki i nie miej wyrzutów sumienia;

- Jeżeli zakupiłeś towar na takim spotkaniu, to możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni. Po pomoc zgłoś się do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości