Wiadomości

Wycinka drzew w Gorzowie. Trzy firmy złożyły swoje oferty

16 listopada 2022, 12:35
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na wycinkę 357 drzew na terenie całego miasta. Jak się okazało, aż trzy firmy są zainteresowane wycinką drzew w Gorzowie. Pod topór mają pójść drzewa, które uschły lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Większość drzew ma zostać wycięta do końca grudnia 2022 roku, pozostałe do końca lutego 2023 roku.

Na początku listopada Urząd Miasta Gorzowa ogłosił przetarg na „Usunięcie wybranych drzew z terenów zieleni miejskiej miasta Gorzowa”, który zakłada wycinkę 357 drzew na terenie miasta wraz z odkupieniem wyrobionego drewna powstałego z wycinki drzew o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Pod topór w Gorzowie pójdzie ponad 350 drzew”.

Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do środy 16 listopada. W budżecie na ten cel przeznaczono 232 tys. 50 zł. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się trzy firmy, z czego oferta jednej nieznacznie przekracza założony budżet.

Najtańszą ofertę złożył Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” z Gorzowa na kwotę 240 tys. 995 zł – to zaledwie o 8 tys. 945 zł więcej, niż planowało wydać miasto. Z kolei firma Usługi Związane z Leśnictwem Przemysław Miłkowski z Kinic zaproponowała kwotę w wysokości 314 tys. 922,50 zł, a firma Elitelas z Baranowa Sandomierskiego chciała 432 tys. zł za wycinkę drzew.

Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym. Jeżeli najtańsza oferta nie będzie zawierała błędów, wówczas można się spodziewać, że miasto dołoży brakujące 8 tys. 945 zł i rozstrzygnie przetarg. Wówczas Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” będzie musiał zająć się wycinką aż 357 drzew z 45 gatunków. Pod topór pójdą takie drzewa jak brzoza, buk pospolity, dąb, grab, grusza, jarząb pospolity, klin jawor, lipa drobnolistna, olsza czarna, sosna pospolita, topola biała, wiąz szypułkowy czy wierzba płacząca. Większość drzew ma zostać wycięta do 31 grudnia 2022 roku, natomiast pozostała część do 28 lutego 2023 roku.

- Planowana wycinka jest efektem dokładnej inwentaryzacji drzew, prowadzonej przez wiele miesięcy. Inwentaryzacja doprowadziła do wytypowania na terenie całego miasta drzew, które z powodu uschnięcia, zniszczenia przez wichury lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, bądź ich mienia - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości