• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Pod topór w Gorzowie pójdzie ponad 350 drzew

8 listopada 2022, 14:15
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się wycinką 357 drzew na terenie całego miasta. Pod topór mają pójść drzewa, które uschły lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Większość drzew ma zostać wycięta do końca grudnia 2022 roku, pozostałe do końca lutego 2023 roku.

W poniedziałek 7 listopada rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew na terenie miasta o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „W Gorzowie sadzą drzewa! W mieście pojawią 222 nowe nasadzenia”. Pierwsze drzewa zostały posadzone przy ul. Jagiełły i Warszawskiej.

Natomiast we wtorek 8 listopada Urząd Miasta Gorzowa ogłosił przetarg na „Usunięcie wybranych drzew z terenów zieleni miejskiej miasta Gorzowa”, który zakłada wycinkę ponad 350 drzew na terenie miasta wraz z odkupieniem wyrobionego drewna powstałego z wycinki drzew.

Miasto czeka na zgłoszenia do środy 16 listopada. Firma, która wygra przetarg będzie miała 70 dni na wycinkę drzew. Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, większość drzew ma zostać wycięta do 31 grudnia 2022 roku, natomiast pozostała część do 28 lutego 2023 roku

Łącznie zostanie wyciętych aż 357 drzew z 45 gatunków. Pod topór pójdą takie drzewa jak brzoza, buk pospolity, dąb, grab, grusza, jarząb pospolity, klin jawor, lipa drobnolistna, olsza czarna, sosna pospolita, topola biała, wiąz szypułkowy czy wierzba płacząca. - Planowana wycinka jest efektem dokładnej inwentaryzacji drzew, prowadzonej przez wiele miesięcy. Inwentaryzacja doprowadziła do wytypowania na terenie całego miasta drzew, które z powodu uschnięcia, zniszczenia przez wichury lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, bądź ich mienia - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Sprawdziliśmy, w jakich lokalizacjach dojdzie do wycinku drzew. Jak się okazuje, po topór pójdą drzewa praktycznie z całego terenu miasta – w niektórych miejscach będą wycinane pojedyncze sztuki, w innych miejscach nawet po kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk. Wycinka zostanie przeprowadzona przy ul. Niemcewicza, Kostrzyńskiej, Gwiaździstej, Piłsudskiego, Pomorskiej, Zielnej, Fabrycznej, Poznańskiej, w parku Siemiradzkiego, Walczaka, Zamenhofa czy na terenie cmentarza wojennego przy ul. Walczaka.

A także przy ul. Tartacznej, Słonecznej, Myśliborskiej, Al. Konstytucji 3 Maja, przy ul. Kasprowicza, w parku Słowiańskim, na terenie portu rzecznego przy ul. Wał Okrężny, przy ul. Zwiadowców, Piłkarskiej, Ryskiej, Brukselskiej, Myśliborskiej, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego, Borowskiego, Armii Polskiej, Krzywoustego, 30 Stycznia oraz na Placu Nieznanego Żołnierza. Na liście znalazła się również ul. Jagiellończyka, Mieszka, ul. Kosynierów Gdyńskich, Nowa, Głowackiego, Okólna, Dziewięciu Muz, Rolna, Źródłowa, Modrzewskiego, Powstańców Śląskich , Żwirowa/ Botna, Cegielskiego, Dowbora-Muśnickiego oraz Sczanieckiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości