• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W tym miejscu zostanie wybudowany kolejny market

14 listopada 2022, 10:39
fot. Damian Pyta
Na terenie Gorzowa zostanie wybudowany kolejny sklep sieci Dino. Firma Dino Polska czeka właśnie na pozwolenie na budowę marketu przy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Pierwsze prace przy inwestycji ruszą na początku 2023 roku.

Do tej pory sklepy sieci Dino otwierały się w mniejszych miejscowościach, tam gdzie nie było żadnej konkurencji w postaci Lidlów czy Biedronek. Natomiast w ciągu ostatniego roku właściciel spółki Dino Polska zaczął inwestować również w miastach. Pod koniec czerwca 2022 roku sieć liczyła 1975 placówek w całym kraju. Natomiast rok wcześniej sklepów było 1622. To oznacza, że w ciągu 12 miesięcy przybyły aż 353 sklepy. Tym samym niemal każdego dnia był otwierany nowy market.

Jeżeli chodzi o sklepy Dino w Gorzowie, to wcześniej nie było żadnego marketu w granicach administracyjnych Gorzowa, funkcjonowały one m.in. w Kłodawie i Wawrowie. Natomiast w 2021 roku został wybudowany pierwszy sklep Dino w Gorzowie – market powstał przy ul. Ryskiej na os. Europejskim. Natomiast w 2022 roku zostało otwarte kolejne Dino – tym razem przy ul. Koniawskiej.

Teraz sieć Dino Polska przymierza się do budowy trzeciego sklepu w Gorzowie. Market ma zostać wybudowany na działce przy ul. Kostrzyńskiej, pomiędzy budynkami nr 24 i 28. Teren, gdzie docelowo powstanie sklep, został już jakiś czas temu wykarczowany. Wcześniej w tym miejscu były krzaki i drzewa.

Właściciel sieci chciał wybudować na tym terenie market już od dawna. Bo pierwsze pozwolenie na budowę sieć Dino Polska otrzymała już w marcu 2019 roku. Teraz firma wystąpiła o zmianę pozwolenia na budowę w sprawie budowy budynku handlowo-usługowego.

Można się spodziewać, że pierwsze prace przy budowie nowego sklepu przy ul. Kostrzyńskiej rozpoczną się na początku 2023 roku i w ciągu kilku miesięcy market będzie gotowy. Niestety biuro prasowe sieci Dino nie udziela mediom żadnych informacji na temat swoich inwestycji. - Przykro mi, ale nie ujawniamy informacji dotyczących nowych i planowanych inwestycji firmy – komentuje Aneta Kozal, referent ds. csr i komunikacji w Dino Polska S.A.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości